Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: MMKS Dąbrowa Górnicza – Start Łódź

I liga: MMKS Dąbrowa Górnicza – Start Łódź

W meczu pomiędzy MMKS Dąbrowa Górnicza a Startem Łódź po niespełna godzinnym pojedynku zdecydowanie lepszą drużyną okazał się miejscowy zespół odnosząc zwycięstwo 3:0.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków gospodyń, których wyraźna przewaga w polu jak i ataku nie pozwalały łodziankom na skuteczne rozegranie. W tym secie na wyróżnienie zasługuje Anna Białobrzeska bardzo skuteczna w polu zagrywki, a także Andrea Pavelkowa oraz Ewelina Sieczka skuteczne w ataku. Set ten skończył się po niespełna 15 minutach wynikiem 25:12.

Drugi set miał podobny przebieg jak set pierwszy. Skuteczne serwisy Anny Białobrzeskiej odebrały przyjezdnym jakąkolwiek ochotę i wolę walki (zawodniczka ta miała swoja „serię” od stanu 14:7 do stanu 20:7). Od samego początku seta łodzianki nie były w stanie skutecznie przyjąć zagrywki nieskutecznie rozgrywały. Urszula Jędrys–Szynkiel wraz Eweliną Sieczką były nie do zatrzymania w bloku jak i ataku. Set ten skończył się wynikiem 25:10.

Set trzeci a zarazem ostatni nie różnił się niczym od poprzednich. Drużyna Startu była tłem dla MMKS-u – agresywna zagrywka kontynuowana tym razem przez Andreę Pavelkową nie pozwoliła łodziankom na podjęcie walki i po kolejnych udanych zagraniach Małgorzaty Lis , Karoliny Pazderskiej oraz Małgorzaty Wilczyńskiej dąbrowianki odniosły przekonywujące zwycięstwo 25:12.

Już za dwa tygodnie (10.02.2007) dojdzie do derbowego pojedynku pomiędzy MMKS Dąbrowa Górnicza a Sokołem Chorzów. Mecz ten będzie miał dodatkowy podtekst gdyż w drużynie z Chorzowa zagrają: Agnieszka Starzyk oraz Weronika Kaczmarek , które w ubiegłym sezonie reprezentowały barwy dąbrowskiego klubu.

MMKS Dąbrowa Górnicza – Budowlani Start Łódź 3:0

(25:12, 25:10, 25:12)

MMKS: Białobrzeska, Kunc, Sieczka, Jędrys-Szynkiel, Pavelkowa, Lis Tkaczewska (libero) oraz Wilczyńska, Pazderska

Start: Mielczarek, Pomykacz, Głowacka, Sowała, Świątczak, Chojnacka (libero) oraz Chojnacka, Brzostek