Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Mało emocji w meczu na szczycie

I liga: Mało emocji w meczu na szczycie

Zapowiadał się zacięty pojedynek i wielkie emocje. Tymczasem drużyna VKS Jokera Piła gładko pokonała lidera I ligi AZS PWSZ Nysa 3:0. Jeden z trzech setów, które zakończył się pogromem gości 25:10!

Spotkanie pomiędzy Jokerem a AZS-em Nysa rozpoczęło się od skutecznego ataku Winnika, który zapewnił pierwszy punkt swojej drużynie. Chwilę później Jokerowcy zdobyli drugie „oczko” i na tablicy widniał rezultat 2:0. Dwupunktowe prowadzenie utrzymywało się przez dłuższy czas (2:0, 4:2, 6:4, 8:6). W dalszej części pierwszej odsłony, podopieczni Romana Palacza dwukrotnie doprowadzali do remisu (8:8, 12:12), by kilka minut później wyjść na pierwsze prowadzenie 19:18. O czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy, Sławomir Gerymski. Po przerwie dwa punkty zainkasowali pilanie i ponownie wysunęli się na prowadzenie (20:19). Kilka chwil później asem serwisowym popisał się Wojciech Winnik i na tablicy wyników pojawił się rezultat 21:19. W końcówce miejscowi skutecznie zagrali blokiem i powiększyli przewagę do 3 punktów (23:20). Ambitnie grający goście z Nysy nie dawali za wygraną i zniwelowali stratę do jednego oczka (23:22). O drugą przerwę poprosił Gerymski. Na piłkę setową wszedł młody rozgrywający klubu z Wielkopolski, Łukasz Szablewski, który wyśmienitym blokiem zdobył 25 punkt i jednocześnie zakończył pierwszego seta sobotniego spotkania.

O drugim secie siatkarze z Nysy na pewno będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Od pierwszych minut drugiej partii na boisku dominowali miejscowi, którzy szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Na słowa uznania zasługiwał pilski blok z Jarosławem Sobczyńskim na czele. Jokerowcy szybko zdobywali kolejne punkty, nie pozwalając gościom na zbliżenie się (6:1, 7:3, 9:3). Joker grał jak z nut, biało-niebieskim wychodziło dosłownie wszystko. Znakomicie serwował Winnik na zmianę z Lachem. Na bloku brylował Sobczyński, który seriami zdobywał kolejne oczka dla swojej ekipy. Dzielnie wspierał go Syguła. Na nic zdały się przerwy dla Romana Palacza. Również liczne zmiany były wodą na młyn dla perfekcyjnie spisujących się pilan. Przy stanie 24:9 na linii zagrywki stanął Stanisław Pieczonka, który ku rozczarowaniu pilskiej publiczności zepsuł serwis. Jednakże chwilę później błędną zagrywką „popisał” się siatkarz AZS-u i drugi set zakończył się wynikiem 25:10! Po trzech kwadransach na tablicy wyników widniał rezultat 2:0 na korzyść miejscowych.

Trzecia partia, jak się później okazało była ostatnią w meczu na szczycie 17. kolejki spotkań w pierwszej lidze mężczyzn. Na tą odsłonę niezwykle zmotywowani wyszli goście z Nysy, co przyniosło rezultat. Tym razem pierwsze dwa punkty powędrowały na ich konto. Jednak nie mogli zbyt długo cieszyć się z prowadzenia, bowiem od stanu 5:5 to Joker powiększał przewagę. Przy stanie 8:5 o pierwszą przerwę w tym secie poprosił Palacz. Po przerwie akademicy przerywali złą passę i zdobyli szósty punkt. Kilka chwil później przypomniał o sobie atakujący Jokera Wojciech Winnik, który popisał się po raz kolejny asem serwisowym (10:6). W dalszej części seta, sytuacja nie zmieniała się. W dalszym ciągu utrzymywała się kilkupunktowa przewaga gospodarzy (13:8, 17:12, 20:16). W końcówce goście próbowali odmienić losy spotkania, ale ku ich rozpaczy drużyna biało-niebieskich była w dniu dzisiejszym „nieosiągalna”. Ostatecznie trzecią odsłonę i całe spotkanie zakończył soczystym atakiem Stanisław Pieczonka. Joker Piła zwyciężył 25:22, i w całym spotkaniu 3:0.

Pojedynek, który zapowiadany był jako szlagier 17. kolejki trwał niespełna 70 minut i nie przyniósł oczekiwanych emocji. W szeregach gości na słowa pochwały zasługuje Grzegorz Nowak, który starał się poderwać drużynę akademików do walki. Niestety jak dobrze wiemy do zwycięstwa potrzeba zaangażowania całej drużyny. Po stronie gospodarzy na uznanie zasługuje cały zespół. Doskonały mecz rozegrał Jarosław Sobczyński, który w środowym spotkaniu Jokera z SMS-em został zmieniony. Dziś pokazał, że trener Gerymski może na niego liczyć. Doskonałymi serwisami popisywał się młodszy z braci Lachów oraz duet Winnik – Pieczonka. Mała ilość własnych błędów oraz duża skuteczność w ataku i bloku sprawiły, że prowadzący w tabeli zespół AZS PWSZ Nysa wraca do domu z zerowym dorobkiem punktowym.

Joker Piła – AZS PWSZ Nysa 3:0

(25:22, 25:10, 25:22)

VKS Joker Piła: Lach M., Lach P., Pieczonka, Sobczyński, Syguła, Winnik, Krajewski (l) oraz Zbierski, Paciukanis i Szablewski

AZS PWSZ Nysa: Vlk, Nowak, Turiansky, Wilk, Szabelski, Olejniczak, Kryś (l) oraz Kisielewicz i Kurian