Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Czternastu kandydatów na selekcjonera

Czternastu kandydatów na selekcjonera

Co najmniej 14 ofert od kandydatów, którzy ubiegają się o stanowisko selekcjonera polskich siatkarek znajdzie się na ostatecznej liście, która zostanie zamknięta 2 lutego. Choć termin zgłaszania się minął 25 stycznia, nie znamy jeszcze wszystkich nazwisk, bo decyduje data stempla pocztowego.

Jak informuje „Przegląd Sportowy” w ostatniej chwili (w czwartek po południu) oferty wysłali Andrzej Niemczyk i Igor Prielożny. Posłałem dokumenty mailem i listownie – mówi były selekcjoner biało-czerwonych, który przebywa w Białymstoku. Z kolei Prielożny nadał tylko priorytetową przesyłkę na poczcie. W kopercie były dwie strony, na których umieściłem swoje CV i list motywacyjny – zdradza szczegóły trener Winiar Kalisz.

Przedstawiłem też cele, jakie stawiałbym sobie i zespołowi prowadząc Polki. Zaznaczyłem jednak, że przez rok chciałbym jednocześnie prowadzić klub i reprezentację. Zdaję sobie sprawę, że to może być trudne do zaakceptowania. Poza tym, po spojrzeniu na listę kandydatów, wydaje mi się, że faworytem jest Arie Selinger. Jeśli tylko nie zażąda jakiejś bajońskiej sumy, ma największe szanse.Kolejne egzotyczne nazwisko na liście, którą kompletuje szef komisji Maciej Bykowski to Jeff Jiang. Niegdyś reprezentacyjny chiński siatkarz, od kilku lat pracuje dla federacji Nowej Zelandii, prowadząc tamtejszą kadrę mężczyzn (rok temu dostał nawet rządowe stypendium w wysokości 10 tysięcy dolarów). Widać informacja o polskim konkursie obiegła cały świat. A przecież to jeszcze nie koniec i do piątku z całą pewnością lista się wydłuży.

źródło: Przegląd Sportowy, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved