Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > AZS Białystok przed trudnym meczem w Kaliszu

AZS Białystok przed trudnym meczem w Kaliszu

Zdobycie punktów w sobotnim meczu przez białostockie siatkarki na pewno będzie niespodzianką. Zmierzą się bowiem na wyjeździe z liderem Ligi Siatkówki Kobiet Winiarami Kalisz

Nie sposób porównać dokonań obu zespołów, gdyż Pronar Zeto Astwa to beniaminek ekstraklasy, a kaliszanki grają w niej już od dziesięciu sezonów. W ostatnim zdobyły brązowy medal, a był to ich ósmy krążek wywalczony w tym czasie. Z drugiej strony oba zespoły mają też jedną rzecz wspólną. Przed wznowieniem rozgrywek doszło do rewolucji w składach, z tą jednak różnicą, że po przetasowaniach w Kaliszu ekipa zaczęła bardzo szybko grać na wysokim poziomie, a w Białymstoku nadal spisuje się poniżej oczekiwań.

Siatkarki Winiar z dorobkiem 20 punktów są liderem rozgrywek, ale nie ustrzegły się też jednej wpadki. Przegrały niespodziewanie z Energą Gedanią Gdańsk. W pozostałych spotkaniach spisują się już bez zarzutu, mimo że występy w lidze dzielą z grą w europejskich pucharach. Kaliszanki chociaż w poprzednim sezonie zdobyły „tylko” brązowy medal, grają w Lidze Mistrzyń. Stało się tak dlatego, że wicemistrz kraju Nafta Piła i zdobywca Pucharu Polski Aluprof Bielsko-Biała nie były zainteresowane uczestnictwem w tych rozgrywkach. W tej sytuacji do rozgrywek została zaproszona trzecia drużyna z Polski i radzi sobie w nich bardzo dobrze. Po przebrnięciu rundy grupowej stoi teraz przed szansą awansu do kolejnej, musi wyeliminować RC Cannes.Na pewno nasze rywalki są faworytkami, ale jeżeli zagramy w końcu cały mecz na równym poziomie, to wszystko jest możliwe – stwierdza Marian Kardas, trener białostoczanek. – Musimy wyeliminować przede wszystkim proste błędy, które nam się przytrafiają. Z zespołami z góry tabeli do tej pory potrafiliśmy urwać tylko seta, a mam nadzieję, że tym razem pokusimy się o coś więcej.

Będzie jednak to bardzo trudne zadanie, tym bardziej że białostoczanki nie wystąpią w optymalnym składzie. Do Kalisza nie pojechała białostocka środkowa Dominika Koczorowska, zmaga się z przeziębieniem. W tym momencie trener Kardas ma ograniczone pole manewru na środku siatki. Niepodważalną pozycję ma oczywiście Sylwia Pycia, a drugą środkową będzie zapewne Katarzyna Kalinowska.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved