Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Zdenek Hanik trenerem męskiej kadry Czech

Zdenek Hanik trenerem męskiej kadry Czech

Zdenek Hanik będzie trenerem czeskich siatkarzy przez najbliższe dwa lata - taką właśnie umowę ze szkoleniowcem podpisały władze Czeskiej Federacji Siatkówki.

Zdenek Hanik nie jest nieznana postacią na czeskim rynku siatkarskim. Przejął on reprezentację po Igorze Prielożnym, po nieudanych eliminacjach do mistrzostw Europy w 2007 roku. Prowadził czeski zespół w mistrzostwach świata w Japonii, gdzie awansował do drugiej rundy i zajął z drużyną 13. miejsce.

Umowa z Hanikiem została podpisana do końca kwalifikacji do ME w 2009 roku. W przypadku awansu do finałów zostanie automatycznie przedłużona.W tym roku, w którym najważniejsza będzie Liga Europejska, trener Hanik będzie musiał obejść się bez niektórych czołowych graczy. Dotyczy to głównie Petra Platenika i Jakuba Novotnego. Kapitan reprezentacji – Martin Lebl, chce spróbować swoich sił w siatkówce plażowej.

Generalnie trener Hanik chce oprzeć się na zawodnikach, którzy grali w ubiegłorocznych mistrzostwach świata.

Wcześniej Zdenek Hanik prowadził reprezentację Czech w latach 2000-2001 – wtedy, w ME w Ostrawie zajęła ona 4. miejsce. Potem zastąpił go słynny Argentyńczyk Julio Velasco, ale sukcesów w mistrzostwach świata w 2002 roku nie odniósł.

źródło: pls.pl, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved