Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Strefowa zapowiedź 9. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet

Strefowa zapowiedź 9. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet

Pojedynki ostatniej kolejki pierwszej rundy fazy zasadniczej LSK, nie powinny przynieść żadnych niespodzianek. Czołowych pięć ekip zmierzy się z drużynami z drugiej połowy tabeli. W każdym spotkaniu łatwo wskazać pewnego faworyta.

Po ubiegłotygodniowym niezwykle cennym zwycięstwie nad Swarzędzkimi Meblami, tym razem podopieczne Leszcza Milewskiego mają niewielkie szanse na kolejne punkty – do Gdańska zawita bowiem Aluprof Bielsko-Biała. Bielszczanki podbudowane wygraną z Centrostalem nie chcą stracić na terenie rywala nawet seta. Szansą Gedanii może być nietypowy cykl przygotowań BKS-u do sobotniego meczu. „Stalówki” we wtorek i środę promowały markę swojego sponsora na poznańskich targach „Budma”. Dyrekcja klubu wyraziła zgodę na takie posunięcie pod warunkiem, że siatkarki będą miały zapewnione treningi. Zawodniczki chwaliły atmosferę targów, jednak przyznawały też, że było to męczące doświadczenie… Czy odbije się to na formie zespołu?

Energa Gedania Gdańsk – Aluprof Bielsko-Biała27.01.2007, godz. 17:00

Typ Strefy Siatkówki: 0:3


Po znakomitym początku sezonu, gdy Gwardia mierzyła się z zespołami ze swojej „półki”, wrocławianki zaczęły powoli „osuwać” się w ligowej tabeli. Swojego dorobku punktowego nie podbudują najprawdopodobniej i w sobotę, gdyż ich rywalem będzie Centrostal. Niedawne wiceliderki tabeli przeżywają wyraźny kryzys. Z drużyn ligowej czołówki bydgoszczanki zdołały pokonać jedynie Muszyniankę. Po porażce 1:3 w Bielsku-Białej, ewentualna wpadka w meczu z Gwardią mogłaby przelać czarę goryczy nad Brdą. Zawodniczki Piotra Makowskiego są zdecydowanymi faworytkami spotkania, jednak z pewnością nie będzie to dla nich „spacerek” Daniela Rojkova wraz z koleżankami zapowiada walkę o przynajmniej jeden punkt. Czy gwardzistki wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności i osiągną zamierzony cel? Zobaczymy już w sobotnie popołudnie.

Centrostal Focus Park Bydgoszcz – Dialog Gwardia Wrocław

27.01.2007, godz. 17:00

Typ Strefy Siatkówki: 3:1

Najtrudniejszego przeciwnika z dolnej połówki tabeli w 9. kolejce będą miały Winiary. Do Kalisza zawita AZS Białystok, który zajmuje dopiero przedostatnie miejsce w LSK, jednak jest zespołem bardzo nieobliczalnym. Podopieczne Mariana Kardasa nie zwyciężyły jeszcze z żadną ekipą czołówki, ale w każdej chwili mogą się przebudzić. Ich szanse w Kaliszu są jednak niewielkie. Ostatnie rezultaty Winiar budzą respekt – wysokie zwycięstwa z Centrostalem, Aluprofem i Gwardią. Gospodynie mają najsilniejsze skrzydła w lidze – Annę Barańską i Terezę Matuskovą. Czy jedna z najlepszych blokujących LSK – Sylwia Pycia zdoła je zatrzymać przekonamy się już w sobotę.

Winiary Kalisz – Pronar Zeto Astwa AZS Białystok

27.01.2007, godz. 17:30

Typ Strefy Siatkówki: 3:1


„Spięcia” na linii zarząd – trener z pewnością nie służyły siatkarkom Stali Mielec w spokojnych przygotowaniach do spotkania z Naftą. Dzisiaj lokalny oddział Gazety Wyborczej podał, że nowym trenerem mielczanek został dotychczasowy szkoleniowiec BKS-u Aluprof II Zbigniew Krzyżanowski. Były selekcjoner kadry zaprzecza tym informacjom. Bez względu na decyzje personalne w sztabie szkoleniowym drużyny w Pile „stalówki” czeka bardzo ciężkie zadanie. Każdy ugrany set będzie ich sukcesem. Wiceliderki tabeli prowadzone przez Jerzego Matlaka nie powinny mieć najmniejszych problemów ze zwycięstwem za trzy punkty.

Nafta Piła – Stal Mielec

28.01.2007, godz. 11:00

Typ Strefy Siatkówki: 3:0


Po dwóch kolejnych porażkach u siebie ze Stalą Mielec oraz Gedanią Gdańsk stało się jasne, że Swarzędzkie Meble, chcąc utrzymać się w LSK, potrzebują wzmocnień. Testowana Irina Żywago okazała się zbyt słaba na naszą ligę, działacze AZS-u AWF-u zainteresowali się więc zawodniczką Aluprofu – Małgorzatą Cieślą. Ewentualne ruchy kadrowe odbędą się już po zakończeniu pierwszej rundy fazy zasadniczej. Poznanianki najprawdopodobniej zakończą ją na ostatnim miejscu w tabeli, gdyż ciężko przypuszczać, aby urwały punkty Muszyniance. Wszystko wskazuje na to, że kłopoty kadrowe „mineralnych” wreszcie się zakończyły. Do gry powróciła Ingrid Siscovich, a działacze sprowadzili godną zastępczynię dla kontuzjowanej Izabeli Bełcik, Bułgarkę Evę Cvetanovą. W ostatnich dniach nastroje w Muszynie znacznie się poprawiły, a Swarzędzkie Meble nie powinny ich zmącić.

Muszynianka Fakro Muszyna – IDM Swarzędzkie Meble AZS AWF Poznań

28.01.2007, godz. 14:30

Typ Strefy Siatkówki: 3:0

Zobacz również:

Wyniki oraz tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved