Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Start Łódź już bez Wiktorii Sziriny

Start Łódź już bez Wiktorii Sziriny

fot. archiwum

Wiktoria Szirina, jedna z najlepszych łódzkich siatkarek, zakończyła karierę sportową. - Teraz zamierzam skoncentrować się na pracy, a ta pochłania mi coraz więcej czasu - wyjaśnia była już zawodniczka łódzkiego Startu.

Klub z Bałut jest w fatalnej sytuacji finansowej i nawet nikt nie próbował zatrzymać najbardziej doświadczonej zawodniczki. Po odejściu kilku podstawowych siatkarek i sponsorów, Start musiał się ratować połączeniem z UKS 179 i w efekcie przez całą rundę nie wywalczył nawet punktu w pierwszej lidze. Teraz szanse drużyny w kolejnych meczach spadły do zera.

 

Wiktoria Szirina pochodzi z Białorusi i zawodową karierę zaczynała w ekstraklasie Związku Radzieckiego. Po jego rozpadzie grała w klubach ukraińskich, skąd trafiła do polskiej ekstraklasy – do Nike Węgrów. Od ponad siedmiu lat mieszka w Łodzi i przez cały czas reprezentowała Start. Dwa lata temu otrzymała polskie obywatelstwo. W trakcie kariery była też drugim trenerem drużyny, kiedy prowadził ją Jacek Pasiński , i pracowała jako nauczyciel WF w szkole podstawowej. – I bardzo chciałabym kiedyś wrócić do siatkówki jako szkoleniowiec – przyznaje siatkarka.źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved