Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rezerwy Skry pokonały awansem SMS Spała

Rezerwy Skry pokonały awansem SMS Spała

Skra II Bełchatów pokonała SMS Spała w rozegranym awansem meczu 18. kolejki I ligi mężczyzn. Młodzi zawodnicy ze Spały, zgodnie z przewidywaniami, nie sprawili kłopotów bełchatowianom.

Takie mecze trzeba jednak rozegrać, a być może tak przekonywujące zwycięstwo rozpocznie sukcesywny wzrost, nie najwyższej ostatnio, formy bełchatowian.

Set pierwszy rozpoczął się od zdecydowanej przewagi gospodarzy – rezerwy mistrza Polski szybko wyszły na prowadzenie 6:2, by za chwilę prowadzić już 12:6. Bełchatowianie, niczym na treningu efektownie atakowali, raz po raz blokując ataki gości. Najtrudniejsze życie mieli środkowi przyjezdnych, którzy w żaden sposób nie mogli się przebić. Adepci SMS pierwszy punkt przy własnej zagrywce zdobyli przy stanie 17:10, gdy asa posłał Michał Paniączyk. Obrazu gry to oczywiście nie zmieniło, a Skra II pewnie dograła tego seta.

Wyrównana walka w drugiej odsłonie trwała do stanu 11:11. Nieźle spisywał się Szymon Piórkowski i wspomniany wcześniej Michał Paniączyk, a ekipie gospodarzy przytrafiały się błędy w ataku. Walka punkt za punkt nie trwała zbyt długo. Zablokowany został Maciej Krzywecki, a punktowy serwis posłał Michał Błoński. Skra II od tego momentu nie forsowała już tempa – skuteczni byli Witczak i Błoński, których od czasu do czasu wspomagał Mikołaj Sarnecki i wprowadzony później Woźniak. Gościom nie pomógł nawet, grający poprawne spotkanie Paweł Zatorski, który jeszcze niedawno bronił barw Skry I w meczach Pucharu Polski. Skra wygrała tego seta 25:21.

Trzecia partia ponownie bez historii. Już na samym początku asa zagrał Witczak, a w aut zagrał Paniączyk. Od stanu 7:4 przyjezdni po raz kolejny popełniali seryjne błędy, by po nieudanym zagraniu Wrońskiego przegrywać już 13:7. Bełchatowianie spokojnie utrzymywali przewagę, tracąc pierwszy punkt przy własnej zagrywce przy stanie 21:17, gdy (chyba dla urozmaicenia widowiska) w siatkę uderzył Witczak. Nie zmieniło to jednak faktu, że bełchatowianie wygrali tego seta stosunkiem 25:20.

Skra II Bełchatów – SMS I PZPS Spała 3:0

(25:17, 25:21, 25:20)

Skra II: W.Kaczmarek, D.Witczak, M.Sarnecki, M.Błoński, M.Zajder, R.Kolanek oraz R.Milczarek (l). P.Dłubała, B.Woźniak, D.Gunia

SMS: Ł.Wroński, Ł.Wiśniewski, M.Krzywecki, Sz.Piórkowski, M.Paniączyk, M.Pruski oraz P.Zatorski (l). J.Król, K.Fitrzyk, W.Włodarczyk