Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Zwycięstwo PZU AZS Olsztyn w Warszawie

PLS: Zwycięstwo PZU AZS Olsztyn w Warszawie

Ekipa warszawskiej Politechniki uległa 1:3 w meczu 7. kolejki PLS, PZU AZS Olsztyn. Podopieczni trenera Mazura zostali liderami ekstraklasy i zostaną nimi przynajmniej... do jutra.

Mecz rozpoczął się wyrównaną walką punkt za punkt. Aż do drugiej przerwy technicznej żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć o więcej niż jedno oczko. Przy remisie 15:15 Tomasz Kowalczyk udanie zaatakował ze środka ,a po przerwie Sinan Tanik zaatakował w aut i po raz pierwszy w tym spotkaniu Politechnika wyszła na dwupunktowe prowadzenie, a po ataku Michała Bąkiewicza w siatkę zwiększyło się ono do trzech punktów na 21:18. W tym momencie trener Olsztynian, Ireneusz Mazur, zdecydował się wziąć czas. Wprawdzie po dwóch udanych atakach z rzędu Pawła Papke goście podgonili rywali na 21:20, ale skuteczny atak Radosława Rybaka ponownie zwiększył przewagę gospodarzy. „Inżynierowie” nie dali sobie wyrwać zwycięstwa w tej partii i wygrali pewnie 25:22.

Kolejna odsłona meczu początkowo też stała pod znakiem bardzo wyrównanej walki. Licznie zgromadzeni kibice byli świadkami paru bardzo długich akcji, przy czym w pamięci chyba najbardziej zapadła ta przy stanie 5:4, którą zakończył skutecznym atakiem Sinan Tanik. Dopiero przy stanie 15:15 dzięki dobrej grze tureckiego przyjmującego i błędom własnym przeciwnika, akademicy z Olsztyna zdobyli pięć punktów z rzędu i tą przewagę zachowali do końca tego seta. Autowa zagrywka Radosława Rybaka zakończyła drugiego seta wynikiem 25:21 dla Olsztynian.

Trzeci set rozpoczął się od zdecydowanego prowadzenia podopiecznych Ireneusza Mazura – dość szybko wyszli oni na prowadzenie 8:2. Wydawało się, że ten set uda im się łatwo wygrać, ale przy stanie 18:11 dla Olsztynian Warszawianie ruszyli w pościg za rywalem. Skuteczne ataki Marka Siebecka oraz Wojciecha Jurkiewicza, a także błąd gości pozwoliły zdobyć im trzy punkty z rzędu. Wtedy zaniepokojony Ireneusz Mazur wziął czas dla swojej drużyny, ale po czasie Warszawianom udało się zdobyć kolejne dwa punkty i tracili już tylko dwa oczka do rywala przy stanie 16:18. Wprawdzie firmowym zagraniem ze środka Wojciech Grzyb powiększył przewagę na 19:16, ale zaraz potem atak Marka Siebecka i punkt zdobyty z zagrywki przez Marcina Drabkowskiego spowodowały, że przy stanie 19:18 trener Olsztynian zmuszony był wziąć drugi czas. Przy 22:21 dla gości wydawało się, że kwestia zwycięstwa w tym secie pozostanie otwarta jeszcze przez jakiś czas. Ale błąd dotknięcia siatki przez gospodarzy i skuteczny blok Wojciecha Grzyba na Tomaszu Kowalczyku spowodowały, że to Olsztyn miał piłkę setowa na 24:21. „Inżynierom” udało się wprawdzie obronić dwa setbole, ale do trzech razy sztuka i trzeciej piłki goście już nie zmarnowali. Na 25:23 tę partię meczu zakończył Sinan Tanik efektownym atakiem.

Czwarty set zaczął się podobnie do poprzedniego i po pierwszych czterech akcjach było już 4:0 dla gości z Olsztyna. Podopieczni Edwarda Skorka gonili wprawdzie przeciwników, zmniejszając dystans do dwóch lub trzech punktów, ale dopiero przy stanie 17:18 po ataku Marka Siebecka (zasłużenie wybranym dzisiaj najlepszym zawodnikiem meczu), goście prowadzili już tylko jednym punktem. Jednak ponownie końcówka seta należała do nich.Wprawdzie Warszawianom znów udało się obronić dwie piłki setowe (a tym samym meczowe), ale autowa zagrywka Radosława Rybaka przypieczętowała losy spotkania.

AZS Politechnika – PZU AZS Olsztyn 1:3

(25:22, 21:25, 23:25, 21:25)

Składy:

AZS Politechnika: Tomasz Kowalczyk, Wojciech Jurkiewicz, Radosław Rybak, Marcin Drabkowski, Mark Siebeck, Piotr Szulc, Tomasz Drzyzga (L) oraz Radosław Maciejewicz, Anton Kulikovsky, Marcin Malicki , Grzegorz Łomacz

PZU AZS: Sinan Tanik, Wojciech Grzyb, Paweł Zagumny, Patryk Czarnowski, Paweł Papke, Michał Bąkiewicz, Richard Lambourne (L) oraz Marcin Lubiejewski, Michał Ruciak