Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Sokół Mogilno kontra wicelider z Torunia

II liga: Sokół Mogilno kontra wicelider z Torunia

Kolejna, 16. już kolejka rozgrywek w grupie pierwszej II ligi siatkarek, odbywa się na raty. Przyczyną takiej sytuacji jest zapewne wkroczenie w decydującą fazę rozgrywek młodzieżowych szczebla wojewódzkiego...

Prawdziwym hitem tej rundy spotkań powinno być spotkanie derbowe, do którego dojdzie w najbliższą sobotę w Mogilnie. Przeciwnikiem miejscowego Sokoła będzie wicelider tabeli – Budowlani Toruń. Ostatnie trzy konfrontacje tych drużyn przynosiły zawsze zwycięstwo gospodyniom spotkań ligowych i to aż za 3 punkty. To właśnie mogilnianki były przez rok jedynym zespołem mogącym pochwalić się pokonaniem u siebie torunianek za maksymalną zdobycz punktową. Dopiero niedawno dołączyły do nich dziewczyny z Gdańska. Smaczku derbom jak zwykle dodadzą akcenty toruńskie w barwach Sokoła. Już drugi sezon na pozycji libero gra z powodzeniem Magdalena Pater – była zawodniczka Budowlanych, zamieszkała na co dzień w Toruniu. Jej ojciec, trener gospodyń, to współautor sukcesów toruńskiej siatkówki lat 80-tych, gdy ligowymi rywalami Budowlanych były drużyny Stali Bielsko-Biała, Wisły Kraków, czy Gedanii Gdańsk. Obie ekipy łączy ponadto postać Magdaleny Makowskiej, zawodniczki Budowlanych m.in. z ubiegłego sezonu, aktualnie wypożyczonej do Mogilna. Z uwagi jednak na umowę między klubami, jej udział w spotkaniach derbowych fazy zasadniczej jest wykluczony.

Sokół, który dąży do zajęcia czwartego miejsca po fazie zasadniczej, nie może pozwolić sobie na porażkę w tym meczu. Aż pięć z siedmiu rozegranych do tej pory w Mogilnie spotkań, kończyło się gładkim zwycięstwem miejscowych w stosunku 3:0. Obok minimalnej porażki z Gedanią przytrafiła się jednak zespołowi duża wpadka w postaci przegranej również w stosunku 2:3 z AZS-em AWF-em II Poznań. Drużyna gości, by przybliżyć się znacząco do wywalczenia minimum drugiej lokaty, także nie może pozwolić sobie na porażkę. Tylko inauguracyjne 2:3 osiągnięte na obiekcie w Poznaniu, można uznać za przykrą niespodziankę dla kibiców zespołu z Grodu Kopernika. Należy jednak zauważyć, iż w spotkaniu tym nie zagrała jedna z najlepszych zawodniczek Budowlanych, Marta Laskowska. Pozostałe dwie porażki to efekt gry na parkietach drużyn ścisłej czołówki w Chodzieży i Gdańsku.Jak zakończy się to spotkanie? Czy kolejny raz pełną pulę zgarnie zespół gospodyń, a może po raz pierwszy w rywalizacji tych drużyn dojdzie do tie-breaka?

Typ Strefy Siatkówki:

Sokół Mogilno – Budowlani Toruń 2:3

Bardzo ważnym meczem dla zespołów walczących o ostatnią bezpieczną, 6. pozycję będzie spotkanie rezerw Pałacu Bydgoszcz i Uniwersytetu Piast Szczecin. W pierwszej rundzie minimalnie triumfowały szczecinianki. Ostatnia kolejka przyniosła obu ekipom dwupunktową zdobycz. Więcej powodów do zadowolenia mieli kibice Pałacu, gdyż ich młody zespół zwyciężył w spotkaniu wyjazdowym u wyżej notowanego rywala z Poznania. Może to przyczynić się w końcowym rozrachunku do zajęcia 7. lokaty, co jest równoznaczne z grą w play-off przeciwko outsiderowi z Sulechowa. Drużyna Piasta już drugi raz w tym sezonie pokonała beniaminka z Akademii Rolniczej Poznań i w ten oto sposób przesunęła się na 6. pozycję w tabeli. Czy jest w stanie utrzymać ją do końca, pokażą nam rozstrzygnięcia końcówki fazy zasadniczej. Szczecinianki aż siedem z piętnastu spotkań kończyły tie-breakiem. A jak będzie w sobotę?

Typ Strefy Siatkówki:

Pałac II WSG Bydgoszcz – Uniwersytet Piast Szczecin 3:1

Ostatnie spotkanie rozegrane w pierwotnym terminie odbędzie się w Sulechowie. Na parkiecie miejscowego Zawiszy swój kolejny wyjazdowy mecz rozegra trzeci zespół rozgrywek – ChTPS Chodzież. Spotkanie w pierwszej rundzie rozgrywek, stosunkiem 3:1 wygrała właśnie Chodzież i powtórzenie tego rezultatu leży w zasięgu możliwości drużyny przyjezdnej. Klub z Sulechowa ostatnie zwycięstwo odniósł w połowie października ubiegłego roku i od tej pory wzbogacił dorobek meczowy zaledwie o 1 punkt… W związku z tym trudno spodziewać się, by aspirująca do gry w I lidze ekipa z Wielkopolski, miała jakiekolwiek problemy z wywalczeniem kompletu punktów.

Typ Strefy Siatkówki:

Zawisza Sulechów – ChTPS Chodzież 1:3

Już na początku bieżącego tygodnia rozegrano awansem spotkanie derbowe pomiędzy Naftą Gaz II Piła, a rezerwami AZS AWF Poznań. Pierwsze spotkanie tych zespołów zakończyło się zwycięstwem poznanianek 3:1. Drużyna znad Gwdy w pełni zrekompensowała sobie porażkę z pierwszej rundy, nie pozwalając akademiczkom na zdobycie nawet pięćdziesięciu małych punktów. To błyskawiczne zwycięstwo 3:0, pozwoliło gospodyniom odzyskać czwartą lokatę w tabeli.

W dniu wczorajszym rywalizowały ze sobą beniaminek z Akademii Rolniczej w Poznaniu i lider tabeli – Energa Gedania II Gdańsk. W przeciwieństwie do pierwszego meczu zakończonego tie-breakiem, tym razem odbyło się bez niespodzianki i gdańszczanki mogły cieszyć się z kolejnego, siódmego już zwycięstwa z rzędu. Wygrana 3:0 pozwoliła im utrzymać przodownictwo w grupie bez względu na rezultat spotkania w Mogilnie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved