Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Avia jedzie do Spały po komplet punktów

Avia jedzie do Spały po komplet punktów

W sobotę I-ligowa Avia Świdnik zagra na wyjeździe z SMS Spała. - W tym meczu jesteśmy faworytem - mówi trener Avii, Sławomir Czarnecki. - Ale rywala nie zlekceważymy - zapewnia.

Młodzi zawodnicy ze Spały w 16 meczach zgromadzili zaledwie siedem punktów i zamykają ligową stawkę. Świdniczanie natomiast są niepokonani już od siedmiu spotkań i w tabeli plasują się na piątym miejscu. Jednak według Sławomira Czarneckiego spalscy siatkarze mogą być nieobliczalni: – Oni grają bez obciążeń, bo według regulaminu Polskiego Związku Piłki Siatkowej klub ten z ligi nie może spaść. Dla mnie największym wyzwaniem przed takim meczem jest zmotywowanie zespołu. Musimy podejść do niego bardzo skoncentrowani – tłumaczy trener.

Nie od dziś wiadomo, że Szkoła Mistrzostwa Sportowego jest kuźnią talentów. To właśnie stamtąd pochodzą największe gwiazdy polskiej siatkówki, takie jak Michał Winiarski, Michał Bąkiewicz czy nieżyjący już Arkadiusz Gołaś. – Poza tym SMS to zaplecze kadry juniorów. Mają tam bardzo utalentowaną młodzież. Przykładem niech będą Fabian Drzyzga, syn Wojciecha Drzyzgi, wicemistrza Europy z lat 80., czy Łukasz Wiśniewski, niedawny laureat prestiżowego stypendium Arkadiusza Gołasia, które przyznawane jest najlepiej zapowiadającym się polskim siatkarzom – dodaje Czarnecki.Mimo ostatniej lokaty podopiecznych Karola Janaszewskiego, mecz ten może być dla Avii trudny. Tym bardziej że spalska młodzież już nieraz dawała jej niezły wycisk. W ostatnim meczu obu drużyn świdniczanie co prawda wygrali, ale musieli się przy tym nieźle napocić. W świdnickiej hali SMS prawie doprowadził wtedy do tie-breaka.

Niewątpliwie czeka nas ciężkie spotkanie, ale wierzę, że w Spale wywalczymy komplet punktów – kończy trener Czarnecki.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved