Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Andrzej Niemczyk: Jestem od nich wszystkich lepszy

Andrzej Niemczyk: Jestem od nich wszystkich lepszy

Dokumenty do PZPS przesłało już 10 trenerów. Nie ma na razie zgłoszenia Andrzeja Niemczyka. - Wysłałem je w czwartek - mówi szkoleniowiec. O przyjęciu ofert decyduje przecież data stempla pocztowego, więc załapię się do konkursu.

Najchętniej to nie chciałbym mieć nic wspólnego z tymi burakami z PZPS, którzy odsunęli mnie od pracy z kadrą – mówi bez ogródek Andrzej Niemczyk. Ale były trener Złotek znów chce prowadzić kobiecą reprezentację Polski w siatkówce. – Dla tych dziewczyn jakoś przeżyję współpracę z nielubianymi działaczami – dodaje.

Niemczyk gdy dowiedział się, kto jest jego rywalem w walce o trenerski stołek, zareagował głośnym śmiechem. – Żaden z tych panów nie jest dla mnie przeciwnikiem. Jestem od nich po prostu lepszy – twierdzi.I dodał, że nie jest zdziwiony ilością chętnych do objęcia tej posady. – Oni wszyscy myślą, że u nas jest pełno bardzo dobrych zawodniczek. Każdy z nich jest przekonany, że to będzie lekka i łatwa praca, a sukcesy przyjdą same. Grubo się mylą – twierdzi Niemczyk. – Gdy obejmowałem kadrę, to niemal od podstaw uczyłem dziewczyny gry w siatkówkę. Bo niektóre nie potrafiły odbijać piłki palcami. Ciężką pracą doszliśmy wspólnie do dwóch złotych medali mistrzostw Europy – wyznał trener.

Niemczyk zdradza, że wszystkie polskie siatkarki dzwoniły do niego i prosiły, żeby wziął udział w konkursie na trenera kadry. – One wiedzą, że dużo wymagam, ale to potem przynosi konkretne wyniki. Nie mogłem odmówić dziewczynom i mimo niechęci do ludzi z PZPS postanowiłem kandydować – zakończył szkoleniowiec.

źródło: Dziennik

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved