Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Grabowski: Jastrzębie nie ma słabych punktów

Jacek Grabowski: Jastrzębie nie ma słabych punktów

Trzech wicemistrzów świata plus jedna z największych gwiazd ostatnich lat - Dawid Murek. Dla wielu fachowców Jastrzębski Węgiel to najmocniejszy personalnie zespół w PLS.

Właśnie oglądam ostatnie mecze Jastrzębia – przyznał wczoraj trener EnergiiPro Gwardii Wrocław Jacek Grabowski. – Oni nie mają słabych punktów, ale coś będę musiał znaleźć… Na środku wiadomo, że są niezwykle mocni, ale skrzydła to także ich silna broń. Na prawym Szymański, na lewym Murek. To wystarczy na nawet najbardziej klasowy zespół.

Gwardia nie ma wyjścia – musi liczyć na słabszy dzień Jastrzębia. Być może wówczas uda się ugrać dwa sety, dające bezcenny jeden punkt. – Musimy zagrać maksymalnie skoncentrowani, właściwie nie możemy zawieść w żadnym elemencie siatkarskiego rzemiosła – przyznaje Grabowski. – Trochę szczęścia i doping naszej publiczności też będzie niezwykle istotny.W tym sezonie przyzwyczailiśmy się, że bardzo wiele zależy od gry młodziutkiego atakującego Gwardii Bartosza Janeczka. Nie inaczej będzie i tym razem. – Bartek dobrze zagrał w Bełchatowie, gdzie wykończył wiele ataków – analizuje trener Grabowski. – Słabiej wypadł na zagrywce. Jeśli w piątek w obu tych elementach nie zawiedzie, wówczas mamy szansę na korzystny rezultat. Ale zdaję sobie sprawę, że to jeszcze młody chłopak i może mieć różne mecze. Za wiele też nie można wymagać od kogoś, kto dopiero w tym sezonie debiutuje w PLS.

Tymczasem w cieniu rywalizacji z Jastrzębiem Gwardia wciąż nie rezygnuje z pozyskania nowego siatkarza. Ostatnio bliska była zatrudnienia Jakuba Oczki, ale ten podpisał umowę z Mostostalem Kędzierzyn. – Szkoda, że tak się stało – mówi trener Grabowski. – Właściwie to Mostostal zainteresował się tym siatkarzem po tym, jak wygraliśmy w Kędzierzynie 3:0 i fatalnie zagrali wówczas obaj wystawiający naszego rywala, a zwłaszcza Zapletal. Gdybyśmy wcześniej doszli z Oczką do porozumienia, na pewno byłby nasz. Teraz w zasadzie możemy szukać wzmocnień tylko za granicą, ale wartościowych graczy na rynku praktycznie już nie ma.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved