Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Emilia Reimus wraca do gry

Emilia Reimus wraca do gry

Na szczęście nie potwierdziły się diagnozy, że uraz barku Emilii Reimus jest tak groźny, iż gdańska atakująca nie będzie grała w Lidze Siatkówki Kobiet już do końca sezonu.


Co prawda w najbliższy wtorek siatkarka będzie musiała się poddać zabiegowi chirurgicznemu, ale na mecz z Gwardią Wrocław, 10 lutego powinna wrócić do składu.

Reimus była podstawową zawodniczką Energi Gedania w rozgrywkach o Puchar Polski oraz w pierwszych czterech kolejkach Ligi Siatkówki Kobiet. W piątym meczu, z Winiarami Kalisz, 30 grudnia pojawiła się już tylko na krótką zmianę. Grę atakującej uniemożliwiły dolegliwości barku. Co prawda trenowała z drużyną, ale o wykonywaniu ataków nie było mowy. Ból był tak silny, że pojawiły się obawy, czy Emilia w ogóle wróci do zespołu w tym sezonie. Niepewność potęgowały przedłużające się procedury z badaniem rezonansu magnetycznego, po którym miała zostać postawiona ostateczna diagnoza.Wynik badania jest pozytywny. To znaczy nie ma najgorszego, czyli zerwania mięśnia. Stwierdzo jedynie zapalenie kaletki maziowej i stawu barkowego. W najbliższy wtorek zawodniczka musi poddać się zabiegowi. Liczę, że do gry wróci na mecz z Gwardią – mówi Leszek Milewski, trener Energi Gedania. Z wrocławiankami gedanistki zagrają w drugiej kolejce rundy rewanżowej, 10 lutego w Gdańsku. Wychodzi zatem na to, że bez Reimus gdańszczanki będą musiały sobie poradzić jeszcze tylko w dwóch meczach: z Bielskiem u siebie oraz Muszynianką na wyjeździe.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved