Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Resovia Rzeszów wcale nie musi przegrać

Resovia Rzeszów wcale nie musi przegrać

Statystyki Polskiej Ligi Siatkówki pokazują, że siatkarze Resovii nie są bez szans w sobotnim pojedynku z mistrzem Polski Skrą Bełchatów. Czy jednak liczby znajdą przełożenie na boisku? - Nie można brać tego całkiem dosłownie - mówi trener Resovii, Jan Such.

Mecz meczowi nie równy – mówi trener Resovii Jan Such. – Jednak te rankingi pokazują, że naszą siłą jest zespołowość. Wszyscy zawodnicy są bowiem w czołówkach klasyfikacji i widać, że nie mamy słabych ogniw – dodaje.

Po sześciu kolejkach rzeszowianie, w porównaniu do naszego najbliższego przeciwnika, wypadają bardzo dobrze w rankingach PLS. W trzech na pięć klasyfikacji to resoviacy są wyżej od mistrzów Polski. Resovia prowadzi w skuteczności bloku, mając na swoim koncie blisko trzy „czapy” na set. Skra w tym elemencie jest siódma, z nieco ponad dwoma blokami. – W ostatnim spotkaniu zdobyliśmy tym elementem aż 11 punktów, stąd taki nasz wynik – analizuje trener Such. Jego podopieczni wysoko są także w przyjęciu. Drugie miejsce i skuteczność 68,27 procent to o dwa punkty procentowe więcej niż Skra. Lepsi jesteśmy też w zagrywce, ale za to bełchatowianie skuteczniej atakują i lepiej bronią. – Analizuję na bieżąco te rankingi, bo wtedy wiem, nad czym musimy pracować. Widać, że teraz musimy zwrócić uwagę na obronę – stwierdza trener Such.Indywidualnie rzeszowscy zawodnicy też nie ustępują jakoś wyraźnie rywalom. Łukasz Perłowski, Tomasz Józefacki czy Dusan Kubica są bardzo wysoko w rankingach, często wyprzedzając bełchatowskich graczy: Janne Heikkinena, Mariusza Wlazłego czy Krzysztofa Ignaczaka. Perłowski jest ósmy wśród najlepiej i piąty wśród najskuteczniej atakujących (61,36 procent). Do tego rzeszowski środkowy zajmuje trzecią pozycję wśród najskuteczniej blokujących (0,73 bloku na set) i ósmą wśród najaktywniejszych zawodników w bloku. Jego kolega z drużyny Michał Kaczmarek w tej pierwszej klasyfikacji jest natomiast dziewiąty. – Łukasz powraca do czołówek rankingów. Początek sezonu miał trochę gorszy, bo musiał się przestawić z przygotowań kadry na nasze. Musiał też zagrać kilka meczów, bowiem w kadrze niewiele grał – wyjaśnia rzeszowski szkoleniowiec. Vis-a-vis rzeszowskiego środkowego w bełchatowskim zespole Fin Janne Heikkinen albo wyprzedza Perłowskiego o jedną pozycję w rankingach, albo też plasuje się tuż za nim.

Również nieźle wyglądają indywidualne statystyki przyjęcia. Co prawda prowadzi w nich Krzysztof Stelmach, a piąty jest Krzysztof Ignaczak, ale rzeszowianie też są w czubie. Dusan Kubica jest drugi, zaś Piotr Łuka ósmy. W drugiej dziesiątce są natomiast pozostali przyjmujący rzeszowskiej drużyny. – Tutaj jest nasza przewaga, bo mamy trzech równych graczy na boisku. W Skrze tylko dwóch przyjmuje dobrze i będziemy chcieli to wykorzystać – zdradza trener Such. Wśród obrońców natomiast na drugim miejscu znajduje się Kubica, a czwarty jest Ignaczak.

W polu zagrywki zdecydowanie najlepiej prezentuje się Mariusz Wlazły, ale rzeszowianie też są wysoko. Wśród najlepiej punktujących natomiast nad rywalami góruje Tomasz Józefacki, który jest trzeci z 4,78 pkt na set.

Już w poniedziałek zabrakło w kasach biletów na sobotnie spotkanie. – Nie ma ich już i nie będzie. Jest jednak jeszcze możliwość zakupu kilkudziesięciu karnetów na cały sezon – informuje Tomasz Paulukiewicz z firmy Promo, która od tego sezonu organizuje mecze Resovii. – Będą one sprzedawane na hali do piątku w godz. 13-17, a w sobotę od godz. 10 – dodaje Paulukiewicz.

Jednocześnie organizatorzy chcą przypomnieć kibicom, że bilety kupować można jedynie w tygodniu poprzedzającym mecz w hali Podpromie. W siedzibie firmy można natomiast nabywać karnety.

Firma Promo przygotowała też na mecz ze Skrą specjalne wydawnictwo. Będzie to 100 stron poświęconych wszystkim drużynom PLS, ale najwięcej miejsca oczywiście zajmować będzie Resovia. Posiadacze karnetów otrzymają je za darmo, a reszta osób będzie mogła dokonać zakupu.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved