Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Mijają lata – Panini, Daytona, Cimone…

Mijają lata – Panini, Daytona, Cimone…

Dnia 23 stycznia, na Forum Monzani przy Banca Popolare dell'Emilia Romana w Modenie, odbyła się fiesta z okazji jubileuszu 40-lecia założenia przez Giusseppe Paniniego klubu, którego tradycje kontynuuje dzisiejsza Cimone Modena...

Udział w kończącej rocznicowe obchody fieście wzięło między innymi 20 spośród 30 najwybitniejszych graczy w historii klubu, których zaliczono dotychczas do Galerii Sław tej utytułowanej drużyny. Spośród wszystkich członków Galerii, fani drużyny i dziennikarze głosowali na zawodników do Super Drużyny Modeny, której skład podano podczas kończącej rocznicowe obchody fiesty.

Zespoły siatkarskie z Modeny, już przed 1966 rokiem zdobywały Mistrzostwo Włoch w siatkówce mężczyzn, 11 razy z rzędu, w latach 1953-63. Jednak startujący obecnie w Serie A zespół Cimone Modena, w którym w sezonie 2005/06 występował reprezentant Polski, Dawid Murek, jest kontynuatorem tradycji klubu założonego przez Giusseppe Paniniego w 1966 roku, który w sezonie 1966/67 po raz pierwszy zagrał w Serie A.Pierwsze Mistrzostwo Włoch, pod szyldem Panini Modena, przyszło w sezonie 1969/70. Od tamtego czasu jeszcze 10-krotnie drużyna z Modeny stawała na najwyższym podium krajowej rywalizacji: 7 razy (czyli łącznie 8) w barwach Panini Modena, 2 razy – Daytona Modena i jeden raz jako CasaModena Unibon – w sezonie 2001/02, kiedy to zespół z tego klubu po raz ostatni wygrał w Serie A.

Pamiętamy, jak byłoby to dzisiaj, występy Dawida Murka w Cimone, w ubiegłym sezonie. Uroczystości 40-lecia polskim kibicom dostarczyły chwil prawdziwej radości z zupełnie innego powodu. Jubileusz stał się okazją do przypomnienia zasług dla klubu z Modeny, naszego złotego medalisty MŚ w Meksyku (1974) i IO w Montrealu (1976) – Edwarda Skorka. To on, jako grający trener Panini Modena, doprowadził zespół w sezonie 1975/76 do czwartego w krótkiej historii klubu mistrzostwa Włoch. Do dziś pamięta się o klasie Edwarda Skorka jako zawodnika i trenera, czego najlepszym dowodem jest fakt, że jest jednym z 30 zawodników zaliczonych do Galerii Sław klubu z Modeny.

Można dyskutować, i dawać wyraz swojemu niezadowoleniu, że do Super Drużyny wybrano tych, a nie innych siatkarzy. Najlepiej pogodzić się z tym, pamiętając, że tam, gdzie w grę wchodzą gusta kibiców, różnych rozstrzygnięć można się spodziewać. Warto jednak zwrócić uwagę, że poza Super Drużyną pozostawiono takich tuzów światowej siatkówki, jak: Brazylijczycy Mauricio i Bernard Rajzman, czy Argentyńczyk Hugo Conte.

Niżej przedstawiamy skład Super Drużyny Modeny, oraz nazwiska zawodników tworzących Galerię Sław klubu.

Super Drużyna Modeny

rozgrywający:
Fabio Bullo i Ricardo Bermudez Garcia (Ricardinho)
(ex equo – Pupo Dall’Olio)

atakujący:
Juan Carlos Cuminetti i Andrea Sartoretti
(ex quo – Raul Quiroga)

środkowi:
Andrea Gardini, Andrea Lucchetta, Paolo Montorsi
i Bas van de Goor

przyjmujący (uniwersalni):
Marco Braci, Lorenzo Bernardi, Franco Certoli
i Andrea Giani

Galeria Sław Modeny

rozgrywający:
Joseph Musil, Pupo Dall’Olio, Fabio Bullo,
Mauricio Camargo Lima (Mauricio), Lloy Ball
i Ricardo Bermudez Garcia (Ricardinho)

atakujący:
Raul Quiroga, Hugo Conte, Juan Carlos Cuminetti,
Roman Iakovlev i Andrea Sartoretti

środkowi:
Paolo Montorsi, Giancarlo Dametto, Stefano Recine,
Henki Held, Andrea Lucchetta, Bas van de Goor,
Vigor Bovolenta i Andrea Gardini

przyjmujący (uniwersalni):
Edward Skorek, Stefano Sibani, Andrea Nannini,
Rodolfo Giovenzana, Bernard Rajzman, Franco Bertoli,
Luca Cantagalli, Lorenzo Bernardi, Marco Braci,
Damiano Pippi i Andrea Giani

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved