Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Kto trenerem polskich siatkarek?

Kto trenerem polskich siatkarek?

Wszystko wskazuje na to, że Komisja ds. Wyboru Trenera Reprezentacji Siatkarek będzie miała trudny orzech do zgryzienia. Najprawdopodobniej członkowie tego gremium będą musieli wybierać między dwoma słynnymi włoskimi szkoleniowcami – Marco Bonittą i Massimo Barbolinim.

Co prawda nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia (inna sprawa, iż Polski Związek Piłki Siatkowej próbuje maksymalnie utajnić cały konkurs), że obaj panowie wystartują w konkursie, ale…

Dokumenty Bonitty podobno zostały wysłane jeszcze w zeszłym tygodniu, a wedle innych źródeł Barbolini zrezygnował z umowy z włoską federacją i właśnie gromadzi potrzebne „papiery”, aby wysłać je do Polski.Na razie przewodniczący Komisji – Marek Bykowski – może pochwalić się jedynie trzema kandydaturami, które niewiele mówią polskim kibicom. Trenerem naszych reprezentantek chcą być: Włoch Lorenzo Micelli, Grek Floros Dimitrios i Niemiec (mieszkający od wielu lat na stałe we Francji) Peter Nonnenbroich.

Wczoraj co prawda wpłynęły cztery kolejne kandydatury (trzy włoskie i jedna serbska), ale działacze PZPS postanowili „zataić” nazwiska trenerów, którzy się zgłosili. – Dopiero za kilka dni ujawnimy wszystkich kandydatów – usłyszeliśmy wczoraj od Bykowskiego. – Mogę tylko powiedzieć, że we wtorek wieczorem mieliśmy już siedem ofert.

Ale wróćmy do duetu „Ba-Bo”. Bonitta przez ostatnie kilka lat prowadził reprezentację Włoch. Tuż przed ostatnimi mistrzostwami świata musiał się rozstać z kadrą. Powód? Podobno bunt zawodniczek przeciw katorżniczej pracy, którą wykonywały na zgrupowaniach. To akurat całkiem możliwe, bowiem Bonitta jest znany z bezwzględności.

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved