Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Katarzyna Skowrońska: Potrzebny tylko dobry trener

Katarzyna Skowrońska: Potrzebny tylko dobry trener

- Jak w kadrze będzie dobry trener to pokażemy, że jesteśmy dobrą ekipą, która umie grać o najwyższe cele - powiedziała występująca w Serie A Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Reprezentantka Polski ze swoim zespołem Asystelem Novara przebywa w Szwajcarii, gdzie w środę rozegra rewanżowy mecz 1/8 finału Pucharu CEV z Kanti Schaffhausen 3:0. Kandydatkami numer jeden do awansu są liderki Serie A.

W środę rewanżowy mecz w 1/8 finału Pucharu CEV zagra też na wyjeździe Nafta Piła z Turk Telekom. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem wicemistrzyń Polski 3:0. – Oczywiście z góry niczego nie należy przesądzać, każdy przeciwnik wymaga szacunku, ale liczę, że Asystel i Nafta przejdą dalej – powiedziała Katarzyna Skowrońska-Dolata. – Gdy tak się stanie, to spotkają w walce o Final Four. Już cieszę się na myśl, że przylecę do Polski, do Piły i spotkam się z koleżankami.”Ostatnio, Katarzyna Skowrońska-Dolata nie grała i nie trenowała. Miała naderwane mięśnie uda. – Przez dziesięć dni nie pozwolono mi nic robić, żeby nie pogorszyć sprawy – mówi reprezentantka Polski. – Mam tutaj doskonałą opiekę. Z taką troską o zawodnika nie spotkałam się jeszcze nigdzie. W naszym zespole ostatnio zresztą było dużo kontuzji. Nie wszystkie najlepsze zawodniczki przyleciały do Szwajcarii. Liczę, że w meczu z Kanti trener pozwoli mi zagrać choć jednego seta.

Po spotkaniu w Pucharze CEV w zespole Asystelu nastąpi jeszcze większa mobilizacja. 27 stycznia zagra on z Monte Schiavo Jesi. Wystarczy tylko popatrzeć na tabelę, żeby zobaczyć jak ważne będzie to spotkania. na parkiecie zmierzy się liderem z wiceliderem. Oba zespoły mają po tyle samo punktów.

We Włoszech jest dość głośno o konkursie na trenera reprezentacji Polski kobiet. – Najbardziej znane nazwiska interesują się tą posadą – twierdzi Katarzyna Skowrońska-Dolata. – Trener mojego klubu też chciałby wystartować. Jest to świetny fachowiec. Gdyby wygrał, to w przyszłym sezonie nie prowadziłby mnie w klubie. Więc już sama nie wiem co byłoby lepsze.

Jak powiedziała dwukrotna mistrzyni Europy „niektórzy za wcześnie nas przekreślili. Nie pamiętają ile problemów było w ubiegłym roku.”

Jesteśmy dobrym zespołem – podkreśliła Skowrońska. – To, że jedna impreza nam nie wyszła o niczym jeszcze nie świadczy. Stać nas na wiele. Potrzebujemy tylko dobrego trenera.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved