Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Młode „gedanistki” potwierdziły prymat

Młode „gedanistki” potwierdziły prymat

Juniorki Energi Gedania Gdańsk potwierdziły, że są najlepsze w lidze wojewódzkiej. Na własnym parkiecie wygrały bez straty seta regionalny turniej finałowy, pozostawiając w pokonanym polu EC Wybrzeże TPS Rumia i Alpat Gdynia.

Triumf z kompletem

Zanim odbył sie finał regionalny, Energa Gedania I z maksymalną liczbą punktów ukończyła rozgrywki fazy grupowej ligi wojewódzkiej juniorek. Podopieczne Witolda Jagły w dwunastym pojedynku pokonały EC Wybrzeże TPS Rumia. Lider pokonał wicelidera w Gdańsku 3:0 (25:19, 25:18, 25:22).

ENERGA GEDANIA I: Pasznik (zdobyła 5 punktów), Kaliszuk (12), Rzepnikowska (7), Szymańska (5), Suwińska (5), Lenz (12), Durajczyk (libero) oraz Kocemba (7), Kurnikowska (5), Obłońska.

Przed tym meczem gedanistki miały tylko trzy godziny na odpoczynek. Tego samego dnia grały jeszcze w II lidze. Trudy dwóch meczów zniosły znakomicie. Oba wygrały bez straty seta. Rundę zasadniczą w lidze wojewódzkiej juniorek gdańszczanki zakończyły z imponującym dorobkiem: 36 zdobytych punktów na 36 możliwych, 36 wygranych setów i tylko trzy stracone. – Zagraliśmy od rywalek lepiej w ataku i bloku. Przeciwnik dysponował bardzo trudną do przyjęcia zagrywką i bardzo dobrze grał w obronie – ocenia trener Jagła.

Finał regionalny

Rozgrywki wojewódzkie zwieńczyły regionalne zawody finałowe. Zakwalifikowano do nich trzy najlepsze drużyny sezonu regularnego. Jako, że zespołom zaliczono wcześniej zdobyte punkty, wyniki z Gdańska nie mogły już zmienić kolejności w tabeli. Dlatego klub TPS Rumia pozwolił sobie na przysłanie rezerwowego składu. – My wystąpiliśmy w II-ligowym zestawieniu, a drużyna została poszerzona o dwie wyróżniające się młodziczki: Annę Łozowską i Natalię Całkę – informuje trener Jagła.

Gedanistki bez kłopotu wygrały wszystkie sety. Rumia została pokonana 25:7, 25:13, 25:8, a Alpat zwyciężony 25:9, 25:14, 25:18. W trzecim meczu gdańskiego turnieju gdynianki wygrały z TPS 3:1 (25:12, 15:25, 25:14, 25:21). Po zakończeniu rozgrywek zespołom wręczono złote, srebrne i brązowe medale. Energa Gedania i TPS będą reprezentować Pomorze w rozgrywkach ogólnopolskich.

Jeden z ośmiu turniejów ćwierćfinałowych odbędzie się w Gdańsku. W nagrodę za zwycięstwo w finale regionalnym, podopieczne Witolda Jagły od 2 do 4 lutego będą gospodyniami zawodów ćwierćfinałowych mistrzostw Polski. Przy ul. Kościuszki gedanistki grać będą z Pałacem Bydgoszcz, Piastem Szczecin i Calisią.

ENERGA GEDANIA: Pasznik, Kaliszuk, Rzepnikowska, Szymańska, Suwińska, Lenz, Durajczyk (libero) oraz Kocemba, Kurnikowska, Obłońska, Całka, Łozowska.