Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Krebok nie wariuje, ale wymaga

Krebok nie wariuje, ale wymaga

"Nie piszcie o mnie. Dziewczyny są bohaterkami" apelował po niedzielnym meczu Wiktor Krebok, nowy trener BKS Aluprof Bielsko-Biała. Jego zespół pokonał wicelidera Ligi Siatkówki Kobiet, prezentując oczekiwaną przez kibiców dobrą grę.

Wiktor Krebok pracował już w BKS w sezonie 1981/82. Nie przegrał wtedy żadnego meczu przed własną publiką. Teraz ma szansę nie tylko powtórzyć ten wynik, ale znacznie go poprawić.

Wróciłem czynnie do siatkówki. Może uda się coś zdobyć – nie ukrywa. Początek miał wymarzony, bo wygrana z Focusem Park Bydgoszcz (3:1) uzdrowiła atmosferę w zespole. Katarzyna Jaszewska, kapitan BKS, przyznała wprost, że ona i koleżanki przełamały się psychicznie.Cały czas byłem kibicem i obserwatorem. Ale przede wszystkim byłem zawodnikiem. Bardzo nie lubiłem, gdy trener na mnie krzyczał. Powiedziałem sobie, że jak zostanę szkoleniowcem, nie będę taki – mówi Krebok. A w niedzielnym meczu oklaskiwał każdą udaną akcję bielskich siatkarek, podpowiadał im z ławki, a niepowodzenia kwitował grymasem twarzy. Dał jasno do zrozumienia, że choć jego nazwisko kojarzone jest głównie z męską siatkówką, z dziewczynami dogaduje się coraz lepiej.

Podchodzę do nich jak do córek. Nie krzyczę, nie gonię po linii, nie wariuję. Ale na treningu jestem taki, jaki powinien być trener: wymagający. Czepiam się szczegółów. Proszę zauważyć, że BKS po raz pierwszy od roku zagrał zagrywkę z wyskoku. Ale to wymagało mojego 15-minutowego przemówienia – dowodzi Krebok.

BKS w niedzielę wystąpił w ustawieniu, w jakim nie grał nawet sparingów. Trener Krebok dokonał personalnych roszad m.in. przywracając Edytę Kucharską na środek siatki. W efekcie BKS Aluprof rozegrał najlepszy mecz z dotychczasowych w LSK.

A wczoraj siatkarki BKS Aluprof wyjechały na… Targi Budownictwa do Poznania, gdzie dziś i jutro będą promowały markę swojego sponsora.

Zgodziliśmy się pod warunkiem, że zespół będzie miał możliwość prowadzenia zajęć – mówi Ryszard Bortliczek, dyrektor BKS. Siatkarki będą trenowały dwa razy dziennie w hali wynajętej przez Aluprof. Z zespołem nie pojechał Wiktor Krebok, który po ligowym meczu wrócił do sanatorium w Ustroniu na kurację zdrowotną.

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved