Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Ireneusz Kłos: To nie koniec Złotek

Ireneusz Kłos: To nie koniec Złotek

- Na pewno to nie jest jeszcze koniec Złotek - mówi Ireneusz Kłos, który prowadził polski zespół w czasie nieudanych mistrzostw świata w Japonii. Wcześniej był on drugim trenerem Polek. - Nie można tylko cały czas żyć wspomnieniami.

Jak powiedział Ireneusz KłosTrzeba zdjąć czapki z głów przed tymi dziewczynami. Nie często w polskim sporcie zdarzają się z rzędu dwa tytuły mistrzostw Europy, a w grach zespołowych nie ma takiego drugiego przypadku.

Na pewno do drużyny trener, niezależnie kto nim zostanie, będzie musiał wpuścić trochę świeżej krwi – mówi Ireneusz Kłos. – Nie sądzę, żeby z tych samych zawodniczek udało się stworzyć drużynę na miarę oczekiwań polskich kibiców. Część siatkarek już się wypaliła bądź podpisała intratne kontrakty i będzie bardziej pilnowała swoich interesów niż myślała o grze w reprezentacji.Trener Kłos podkreślił, że „nowe zawodniczki będą chciały zaistnieć. Są one głodne sukcesów.” Jego zdaniem w Polsce nie brak zawodniczek, które byłyby zdolne walczyć o najwyższe trofea. Na pewno takimi są Anna Barańska czy Dominika Sieradzan. Są też inne.

Ireneusz Kłos jest obecnie trenerem Piasta Szczecin, który gra w I lidze. Do konkursu na trenera reprezentacji nie zamierza startować. – W mistrzostwach świata nie udało mi się – powiedział. – Zawiodłem się na zawodniczkach, na które liczyłem, że będą prowadzić grę. Na razie potrzebuję spokoju, jeżeli chodzi o pracę z reprezentacją.

Były trener reprezentacji podkreślił, że czeka go sporo nauki. – Chodzi przede wszystkim o poznawanie psychiki, mentalności zawodniczek – powiedział Ireneusz Kłos.Wydawało mi się, że poznałem psychikę kadrowiczek, a okazało, że myliłem. Nie udało mi się do nich dotrzeć.

Zdaniem Ireneusza Kłosa pomysł z zatrudnieniem zagranicznego trenera reprezentacji kobiet jest dobrą koncepcją. – Nie będzie układów trener-zawodniczka, a to jest bardzo ważne – powiedział. – Oczywiście zagraniczny szkoleniowiec to nie może być ktoś znikąd. Musi mieć określony dorobek.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved