Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: MOSiR Mysłowice – Armatura Kraków 3:0

II liga kobiet: MOSiR Mysłowice – Armatura Kraków 3:0

Spore zainteresowanie pojedynkiem MOSiR-u Mysłowice z ekipą Armatury Kraków spowodowało, że na obiekcie mysłowickiej drużyny licznie dopisała publiczność w minioną sobotę.

Sam mecz od początku pierwszego seta miał wyrównany przebieg, a z czasem Armatura uzyskała nieznaczną przewagę punktową. Przewaga ta wynosiła już 6 punktów (22-16), lecz kilka prostych błędów w końcówce seta w przyjęciu i ataku oraz kontrowersyjne decyzje sędziego w końcowych akcjach, zniwelowały prowadzenie krakowianek. Nerwowa atmosfera w drużynie, doprowadziła w efekcie do ich porażki – pierwszrgo seta gospodynie wygrały 25:23.

Set drugi, był bliźniaczo podobny do pierwszego. Armatura podjęła walkę i przez cały set krakowianki prowadziły, zazwyczaj kilkoma punktami, aż do stanu po 21. W końcówce jednak młode zawodniczki gości popełniły kilka błędów i gospodynie wygrały ponownie 25:23.

W trzecim secie MOSiR od początku uzyskał przewagę a później już tylko kontrolował grę i bez większego oporu wygrał seta do 16.

Należy podkreślić, że na obraz gry znaczący wpływ miał brak dwóch podstawowych zawodniczek w kadrze Armatuty. Zabrakło przede wszystkim Doroty Szymskiej, która pojechała, po świąteczno-noworocznej przerwie, na studia do USA oraz chorej Urszuli Pawelec. Słabiej niż zwykle zaprezentowały się skrzydłowe atakujące w zespole gości. Również rozegranie w tym spotkaniu nie było mocną stroną krakowianek. Główny ciężar gry spoczywał na doświadczonej Katarzynie Krawczyk, ale też nieźle w ataku radziła sobie Kaja Rydzyńska.

MOSiR Mysłowice – Armatura Kraków 3:0 (25:23, 25:23, 25:16)

źródło: ksarmatura.pl