Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Geir Eithun: Będę grał jeszcze lepiej

Geir Eithun: Będę grał jeszcze lepiej

W sobotnim spotkaniu, w Bydgoszczy, wreszcie udanie zaprezentował się Geir Eithun. Norweski przyjmujący na początku II seta zastąpił słabo spisującego się w ataku Karela Kvaśnickę i na boisku pozostał już do końca meczu.

Norweg po meczu nie krył zadowolenia z występu, choć twierdzi, że stać go na dużo lepszą grę. – W końcu było dobrze, ale jeszcze nie jakoś rewelacyjnie – mówi Geir Eithun. – Najważniejsze, że wygraliśmy i cała drużyna grała poprawnie. Ja się tylko cieszę z tego, że w końcu też przyczyniłem się do zwycięstwa, a nie byłem najsłabszym ogniwem, jak w poprzednich spotkaniach – twierdzi Norweg, który nie potrafi wytłumaczyć przyczyn swojej słabszej dyspozycji w poprzednich meczach.

Na treningach cały czas spisuję się dobrze, ale nie mogłem tego pokazać w meczach. Dotychczas nie czułem się zbyt pewnie na boisku. Już w pierwszym meczu w Częstochowie zacząłem źle, a później wchodziłem tylko na zmiany i ciężko mi było od razu ”wejść w mecz”. Najbardziej frustrujące było to, że wiedziałem, że stać mnie na dużo lepszą grę – mówi Eithun.Norweg zakończył mecz w podstawowym składzie i według zasady trenera Jana Sucha, który nie zmienia zwycięskiego składu, siatkarz może liczyć na miejsce w szóstce w sobotnim pojedynku z mistrzem Polski, Skrą Bełchatów. – To zależy od decyzji trenera, ale na pewno chciałbym grać od początku meczu, bo wtedy gra się dużo łatwiej niż wówczas, gdy wchodzi się na zmianę np. w czwartym secie. Zamierzam ostro pracować na treningach i jeśli trener da mi szansę, to jestem gotów, żeby grać w pierwszej ”szóstce”. Na pewno w sobotę czeka nas ciężka przeprawa. Zdajemy sobie sprawę, że do tej pory graliśmy z teoretycznie słabszymi zespołami i przed nami ciężkie mecze. Postaramy się w nich zagrać jak najlepiej i powalczyć o zwycięstwa – zakończył Geir Eitun.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved