Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zwycięstwa nie cieszą

Zwycięstwa nie cieszą

Zawodniczki Energii Gedania nie rozpieszczają swoich kibiców. Po bezapelacyjnym awansie do Ligi Siatkówki Kobiet i seryjnych zwycięstwach w I lidze, apetyty w Gdańsku były ogromne.

Ale po zderzeniu z brutalną rzeczywistością okazało się, że gdańszczanki wzmocniły skład tylko w niewielkim stopniu i w elicie każdy punkt będzie na wagę złota.

Rzeczywistość szybko potwierdziła te obawy. Dziś wiemy już jednak o wiele więcej. Gedania stała się całkiem inną drużyną niż choćby dwa lata temu, gdy opuszczała szeregi najlepszych. Wtedy zdarzały się mecze, w których gdańskie siatkarki grały dobrze, momentami nawet ładnie, ale z parkietu schodziły pokonane. Teraz ich mecze nie są piękne, ale zdobywają ważne punkty. I o to chodzi!Trener Leszek Milewski martwił się, że nie ma zmienniczek i jeżelo jakaś podstawowa zawodniczka ulegnie kontuzji, nie będzie miał żadnego pola manewru. No i stało się. Kontuzjowana Emilia Reimus nie gra już od kilku spotkań, a w tym czasie Gedania wygrała w Poznaniu z AZS i zupełnie niespodziewanie pokonała na własnym parkiecie Winiary Kalisz. Okazało się, że kłopoty mobilizują zawodniczki naszej drużyny o wiele bardziej niż pewność szerokiej i silnej kadry. Reimus nawet śmiała się po meczu z Winiarami, że jeśli zespół będzie grał tak dobrze, to ona zawsze może siedzieć na ławce rezerwowych.

Nie może to jednak przesłonić prawdziwych kłopotów Gedanii, bo nie można udawać, że ich nie ma. W zespole są wielkie dziury i na dłuższą metę nie można ich zostawić. 18-letnia juniorka, Natalia Nuszel, może grać świetnie, bo ma wielkie możliwości, ale może także, choćby z racji minimalnego doświadczenia, kompletnie zawalić mecz. Tak było na początku sezonu, gdy niemal ze łzami w oczach tłumaczyła się z prostych błędów. I pewnie nie raz będzie się jeszcze tłumaczyć, ale chodzi o to, aby zespół wzmocnić i to jak najszybciej, bo mimo dobrych nastrojów w drużynie, na pewno przyjdą porażki. I upadek może być jeszcze bardziej bolesny niż dwa lata temu.

Komentarz Michała Sielskiego dla Gazety Wyborczej

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved