Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wiktor Krebok: Czułem głód siatkówki

Wiktor Krebok: Czułem głód siatkówki

Wiktor Krebok znów na ławce trenerskiej. W niedzielę poprowadził BKS Aluprof Bielsko-Biała do zwycięstwa nad Centrostalem Focusem Parkiem Bydgoszcz 3:1. Ze swoim nowym zespołem spotkał się w sobotę.

Czy ten szkoleniowiec pod kierunkiem którego w 1996 roku męska reprezentacja wywalczyła awans do igrzysk olimpijskich w Atlancie chciał wrócić do pracy szkoleniowiej? – Chciałem, bardzo chciałem tylko mnie nie chciano – powiedział Wiktor Krebok. – Ci co mnie znają wiedzą, że nie poddaje się układom, a wymagam od wszystkich od siebie również. Nie ulegam naciskom prezesów, zarządów. Mówiąc krótko jestem czasem człowiekiem niewygodnym. Znacznie lepsi są trenerzy spolegliwi, grzeczni, układni.

Wiktor Krebok dodaje, że „strasznie go denerwuje mówienie i pisanie o słabej myśli trenerskiej w Polsce. Szczególnie dotyczy to dziennikarzy piszących o piłce nożnej.” – Osiem lat współpracowałem z Hubertem Wagnerem, a tego nazwiska obalić się nie da – powiedział nowy trener Aluprofu. – Najlepiej mówić, że wszystko u nas jest złe. Oczywiście najlepiej wiedzą ci co przyjżdżają tutaj z zagranicy.Na pytanie czy długo zastanawiał się nad propozycją szefów bialskiego klubu Wiktor Krebok odpowiada: – Rozmowy trwały ze trzy lata. Raz ja chciałem, a z kolei mnie nie chcieli. Gdy zdecydowano się na mnie, to byłem akurat zajęty czym innym. Wiem jakie są w klubie oczekiwania i wymagania. Ja na pewno czuję ogromny głód siatkówki.

Debiut, czy raczej powrót na ławkę w Bielsku-Białej, był bardzo udany. – Przystąpiłem do pracy z marszu – powiedział trener Krebok. – Na parkiet wyszła trochę inna szóstka. W pewnym momencie wydawało mi się, że będziemy musieli zadowolić się wygraną 3:2. Sytuacja w drugim secie była trudna.

Wiktor Krebok jak każdy nie lubi przegrywać. Zdradził, że porażki u siebie są szczególnie bolesne. – Powtarzam, że na trybunach siedzą nasi znajomi, krewni czy wręcz osoby z bliskiej rodziny – mówi. – Dajmy im szansę oklaskiwania nas. W LSK jest pięć mocnych drużyn.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved