Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga bułgarska – podsumowanie 5. kolejki spotkań

Liga bułgarska – podsumowanie 5. kolejki spotkań

Coraz lepiej wygląda sytuacja mistrza Bułgarii, Lewskiego Sofia. Drużyna po zwycięstwie z CSKA awansowała na drugie miejsce w tabeli ligi bułgarskiej. Wciąż bez zwycięstw pozostaje Arda, z zerowym dorobkiem punktowym.

Wicelider tabeli, drużyna Мarek Junion Iwkoni dosyć niespodziewanie przegrała z zajmującym po czterech kolejach szóste miejsce w tabeli Pirin Balkanstroj. Podopieczni Ljubomira Gerasimowa po pierwszym przegranym dosyć gładko secie zdołali podnieść się do walki i po wyrównanej drugiej odsłonie przejęli kontrolę nad spotkaniem. Trzeci oraz czwarty set toczył się już pod całkowite dyktando gospodarzy. Najlepiej punktował Stanislaw Petkov, wybrany MVP meczu (18pkt). W ekipie gości najlepiej radził sobie Ivo Kenderov zapisując na swoim koncie 15 punktów.

Pirin Balkanstroj – Мarek Junion Iwkoni 3:1

(18:25, 25:23, 25:17, 25:16)

MVP meczu: Stanislav Petkov (Pirin Balkanstroj)

Na pozycji lidera umocniła się drużyna Czerno more Bask, która po dosyć łatwym meczu pokonała w trzech setach zespół z końca tabeli, Slawię Sofia. Mecz, który rozegrany został w Warnie od początku kontrolowany był przez miejscowych zawodników. Podopieczni Ewgenia Genczewa nie pozwolili ani na moment przejąć inicjatywę przez gości ze stolicy Bułgarii. Najbardziej wyrównany był pierwszy set, jednak w końcówce więcej doświadczenia wykazali Warneńczycy. Najlepiej punktował Aleksandrov – 19 punktów a w ekipie gości D. Ivanov (8 punktów).

Cherno more Bask – Slawia Jar Computers 3:0

(25:22, 25:20, 25:21)

MVP meczu: Vladislav Aleksandrov (Czerno more Bask)

Najbardziej jednostronny mecz zobaczyli kibice Luk0ila Neftohimik, który we własnej hali “Mladost” podejmował zespół Arda. Zajmująca ostatnie miejsce w tabeli drużyna nie wygrała do tej pory ani jednego spotkania, w czterech meczach zyskując tylko jedną partię. Starcie z Luk0ilem było właściwie meczem do jednej bramki. Sety wygrany przez gospodarzy do 17, 17 oraz 16 pokazały różnicę klas pomiędzy obydwoma zespołami.

Luk0ila Neftohimik – Аrda 3:0

(25:17, 25:17, 25:16)

W ostatnim spotkaniu zamykającym piątą kolejkę ligi bułgarskiej spotkały się dwa zespoły ze stolicy. CSKA Sofia podejmował na własnym terenie zespół Lewskiego Sofia. Po pierwszym wysoko wygranym przez CSKA secie zawodnicy Martina Stoewa wrócili do gry rozstrzygając dwie kolejne partie na swoją korzyść do 20 oraz 18. Najwięcej emocji przyniosła ostatnia odsłona meczu, w której zawodnicy CSKA prowadzili 25:24 lecz nie potrafili skutecznie zakończyć seta. Zrobili to mistrzowie Bułgarii awansując po tym zwycięstwie na drugie miejsce w tabeli. MVP meczu wybrano Krasimira Gajdarskiego, który zdobył 19 punktów.

CSKA – Lewski Siconco 1:3

(25:16, 20:25, 18:25, 28:30)

MVP meczu: Krasimir Gajdarski (Lewski Siconco)