Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Oczko zagra w Mostostalu

Jakub Oczko zagra w Mostostalu

Jakub Oczko przez najbliższe półtora roku będzie rozgrywającym Mostostalu Azoty. Zawodnik miał także propozycję gry we Wrocławiu, jednak ostatecznie wystąpi w klubie z Kędzierzyna-Koźla.

Trwało to trochę długo, ale wszystkie papiery zostały już podpisane i Jakub Oczko ten i kolejny sezon spędzi w Kędzierzynie. Przejęliśmy jego kontrakt z Częstochową. Dodatkowych pieniędzy nie zapłaciliśmy – twierdzi Kazimierz Pietrzyk, prezes Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle. Rozmowy na temat pozyskania Oczki rozpoczęły się po przegranym meczu Mostostalu z Gwardią Wrocław. Największe pretensje prezes Pietrzyk i trener Andrzej Kubacki mieli do swoich rozgrywających – Petra Zapletala i Michała Kozłowskiego.

My rozmów nie prowadziliśmy – tłumaczy wiceprezes AZS-u SSA Konrad Pakosz. – W ubiegłym tygodniu Kuba zwrócił się do nas z prośbą o rozwiązanie kontraktu, a negocjacjami zajmował się jego menedżer.W częstochowskim zespole Oczko przegrał rywalizację o miejsce w składzie z Andrzejem Stelmachem i Pawłem Woickim. – Nie ukrywam, że patrzę na Oczko w perspektywie nie tylko tego, ale głównie przyszłego sezonu – mówi Pietrzyk.

Oczko miał także propozycję gry we Wrocławiu, gdzie miałby pewne miejsce w składzie, w Mostostalu będzie musiał o nie walczyć. – Jako od zawodnika niewiele ode mnie zależało. Teraz już nic nie łączy mnie z Częstochową. To, że Kędzierzyn wziął mnie na półtora roku świadczy o tym, że traktują moje przejście poważnie. Będę chciał odwdzięczyć się dobrą grą – mówi Oczko.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved