Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Wielkie emocje w Sosnowcu

II liga: Wielkie emocje w Sosnowcu

Prawdziwy dreszczowiec oglądali w Sosnowcu kibice miejscowego Płomienia i PLKS-u Pszczyna. Po czterech setach zwyciężyły siatkarki z Pszczyny,ale walka w poszczególnych setach toczyła się o każdy punkt.

Niebywałych emocji dostarczyła już pierwsza część spotkania. Niepokonany od października Płomień pokazał, że o komplet punktów w Sosnowcu liderkom nie będzie łatwo. W pierwszym secie zdobyto 56 punktów, a wynik 27:29 pokazał dramatyzm z jakim będzie odbywało się to spotkanie. Druga część i kolejne batalia, kolejna wygrana przez PLKS, tym razem do 20. Kiedy wydawało się, że prowadzący w tabeli zespół pewnie sięgnie po trzysetowe zwycięstwo, wówczas znów przebudził się zespół Płomienia i pokonał nasze siatkarki do 14. Decydujący okazał się set czwarty. Podniesione na duchu zwycięstwem w poprzedniej partii sosnowiczanki i liderki z Pszczyny grały pod siatką o każdy punkt. Próbę nerwów lepiej wytrzymał PLKS i wygrał do 23, co dało również zwycięstwo w całym spotkaniu.

Rezultat 3:1 dla PLKS oznacza kolejne trzy punkty na koncie siatkarek z Pszczyny. Komplet punktów zdobył również wicelidez z Częstochowy. AZS pokonał na własnym parkiecie zespół z Opola 3:1 i nadal jest na drugim miejscu z ośmioma punktami straty do PLKSu.

W następnej kolejce siatkarki z Pszczyny spotkają się z MKS Gaudią Trzebnica, która po kilku ostatnich porażkach będzie starała się odbudować zaufanie kibiców. Natomiast PLKSowi jeden punkt wystarczy, aby zajać pierwsze miejsce w tabeli w sezonie zasadniczym. Mecz odbędzie się 27 stycznia

Płomień Sosnowiec – PLKS Pszczyna 1:3

(27:29; 20:25; 25:14; 23:25)

Płomień: Adamus, Bednarczuk, Bajorek, Baraniec, Bąk, Nowińska, Recheta(l) – Szywała

PLKS: Kaczmar, Jurczyk, Drwięga, Niechwiej, Markiel, Gwiżdż, Brzezowska(l) – Grząba, Haratyk, Pilch