Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Udane występy Polek w Hiszpanii

Udane występy Polek w Hiszpanii

W ostatnią sobotę rozegrano 17 kolejkę ligi SFV. Drużyny polskich zawodniczek wygrały swoje mecze. Niecodzienną skutecznością popisała się Małgorzata Glinka.

Marichal odniósł swoje siedemnaste zwycięstwo w lidze. Oczywiście drużyna z Teneryfy jest nadal liderem ekstraklasy kobiet. Za tydzień może się to zmienić, ponieważ dojdzie do meczu na szczycie i pojedynku 2 na 1 (Glinka i Mróz kontra Rosner). Do wicelidera Murcii zawita Marichal, który jest głównym pretendentem do mistrzostwa. W dobrej formie są wszystkie trzy Polki. Milena Rosner w meczu z Patricią zdobyła 5 punktów. Tym samym po raz kolejny dowiodła wszystkim kibicom, że jej forma jest stabilna.

Agata Mróz i Małgorzata Glinka miały cięższe spotkanie. Ich Grupo wygrało dopiero po czterech setach z Voleibol Sanse. Znakomicie spisała się Glinka, która zdobyła… 28 punktów z ataku (!) i dwa w bloku, co daje magiczną liczbę 30 oczek!W meczu na szczycie szykuje się także pojedynek dwóch liderek. Z jednej strony stanie Logan Tom (17 punktów w ostatnim meczu) z drugiej natomiast Gosia Glinka, która udawania polskim kibicom, iż jest w wyśmienitej formie. Nie tylko Amerykanka jest „siłą napędową” Marichalu. Także Turczynka Neslihan Demir-Darnel regularnie zdobyła ponad 15 punktów dla zespołu z wyspy.

Cieszy postawa Polek. Na forum mistrzyń Hiszpanii można przeczytać wpis jednego użytkowników, który przestrzega innych kibiców przed Gosią Glinką. Nam nie zostaje nic innego jak śledzić ten mecz w drugim programie telewizji hiszpańskiej.

Zobacz również:

Wyniki ligi hiszpańskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved