Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Rusek: Werbow moim wzorem

Paweł Rusek: Werbow moim wzorem

Dzisiejszym jubilatem jest Paweł Rusek, libero Jastrzębskiego Węgla. Jeden z najzdolniejszych zawodników na tej pozycji w kraju. Gdy zapytaliśmy czego życzyć odpowiedział: zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia.

Zdaniem Pawła Ruska, gdy zdrowie dopisuje pozostałe rzeczy są do zrealizowania.

Na naszą uwagę, czy życzyłby sobie również awansu do ćwierćfinału Pucharu CEV libero Jastrzębskiego Węgla odpowiedział: przydałoby się. Zawodnik wicemistrzów Polski miał w niedzielę razem z zespołem popołudniowy trening. We wtorek Jastrzębski Węgiel zagra mecz w Olsztynie z PZU AZS. Na pewno siłą gospodarzy będzie mocna zagrywka – powiedział Paweł Rusek. Celuje w tym m.in. Sinan Tanik. Potrafi mocno uderzyć. Mam świadomość jak duża odpowiedzialność będzie spoczywała na naszym przyjęciu.Pawła Ruska, podobnie jak wielu innych obserwatorów, zaskoczył rozwój wydarzeń w ligowym meczu PZU AZS z Wkręt-Metem Domeksem AZS-em Częstochowa (2:3). Gospodarze prowadzili 2:0. Dobrze się stało, że Częstochowa urwała punkty – powiedział Paweł Rusek. Sytuacja w czołówce tabeli jest bardziej płaska.

Paweł Rusek swoje pierwsze kroki pod siatką stawiał w RMKS Rybnik. Dużo umiejętności oraz miłości do siatkówki przekazał mi mój pierwszy trener Wojciech Szymczak – wspomina Paweł Rusek. Był jak drugi ojciec. Jemu dużo zawdzięczam.

Rybnik przed laty słynął ze znakomitych żużlowców. Będąc małym chłopcem nie paliłem się do tego sportu – powiedział pan Paweł. Klub ROW, swego czasu czołowy w kraju, doskonale pamiętam. Stadion żużlowy zacząłem odwiedzać w ostatnich latach i widowisko jest całkiem pasjonujące.

Wzorem libero dla Pawła Ruska jest Aleksiej Wierbow. Ma świetne przyjęcie i wielu turniejach zdobywał nagrody dla najlepszego obrońcy – mówi Paweł Rusek. Można by powiedzieć, że jest zawodnikiem kompletnym na tej pozycji.

Zdaniem wielu fachowców Jastrzębski Węgiel ma najsilniejszy w tym sezonie skład. Nie mi oceniać czy tak jest w rzeczywistości – mówi Paweł Rusek. Najważniejsze żebyśmy stworzyli drużynę.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved