Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kolejne zwycięstwo liderek z Krakowa

Kolejne zwycięstwo liderek z Krakowa

Legionovia Legionowo podejmowała liderki tabeli - TS Wisłę Enion Kraków. Niespodzianki nie było. Po dość krótkim pojedynku zwyciężyły podopieczne Ryszarda Litwina.

Ciekawie wyglądał pojedynek rozgrywających. Doświadczenie reprezentantki Polski Magdaleny Śliwy wzięło górę nad świeżością młodej Alicji Leszczyńskiej .

Pierwsza partia była najdłuższa i najbardziej wyrównana. Punkty zdobywane były seriami, jak zresztą w całym meczu. Obustronna bardzo dobra gra blokiem była szybko neutralizowana błędami zagrywki i przyjęcia. Na początku Wisła osiągnęła prowadzenie 6:3, lecz Legionovia doprowadziła do remisu. Wtedy trener Ryszard Litwin poprosił o czas. Przerwa niestety nie przyniosła rezultatu, bo Wiślanki straciły sześć punktów w jednym ustawieniu. Złą passę przerwały dwa asy serwisowe Magdaleny Śliwy , które poderwały zespół do walki. Najbardziej emocjonująca była końcówka, kibice obserwowali łącznie osiem piłek setowych. Szala zwycięstwa przechyliła się jednak ku przyjezdnym, które wygrały 31:29.

Kolejna odsłona to całkowita kompromitacja gospodyń. Jedyną zawodniczką, która starała się trzymać pierwszoligowy poziom była Katarzyna Zarośliska [powołana do szerokiej kadry Polski przez Andrzeja Niemczyka]. By ratować sytuację trener Krzysztof Leszczyński wprowadził na boisko drugą rozgrywającą – Annę Kacperską . Dwukrotne rozegranie na podwójny blok całkowicie pogrążyło Legionowianki.

Trzeci set był walką punkt za punkt. Gospodynie doskonale wykorzystywały kontry. Błędy zagrywki – te dwa słowa na pewno często pojawiały się w zapiskach trenerskich. Znów dobra postawa Katarzyny Zaroślińskiej sprawiła, że przyjezdne nie mogły odskoczyć i walka była wyrównana. Dopiero w końcówce niekorzystna seria sprawiła, że zawodniczki z Wisły wygrały 25:19.

Z trybun, mecz obserwowała dwukrotna mistrzyni Europy Dorota Świeniewicz oraz zawodnicy Politechniki Warszawskiej Piotr Szulc i Tomasz Wieczorek .

LTS Legionovia – TS Wisła Wraków 0:3

(29:31, 9:25, 19:25)