Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Wyjazdowe zwycięstwo MCKiS Jaworzno

II liga: Wyjazdowe zwycięstwo MCKiS Jaworzno

W 15. kolejce beniaminek II ligi kobiet zespół MCKiS Jaworzno rozegrał wyjazdowe spotkanie w Zawierciu. W obecności sporej grupy swoich kibiców podopieczne Mariusza Łozińskiego pewnie wygrały za trzy punkty.

Pod nieobecność trenera Roberta Kwietnia zespół gospodyń prowadził trener Zbigniew Grzegorczyk.

Pierwszy set to głośny doping kibiców z Jaworzna i całkowita dominacja przyjezdnych. Trudna zagrywka, staranna gra jaworznianek w pozostałych elementach siatkarskiego rzemiosła wystarczyły by szybko objąć prowadzenie 5:0, 14:3, 20:8. Pierwsza partia zakończył się po 15 minutach wynikiem 25:13 dla MCKiS.

W drugiej odsłonie meczu w wyjściowym składzie zespołu z Jaworzna nastąpiła jedna zmiana. Karolinę Sawaniewicz zastąpiła Marcela Zok. Łatwe zwycięstwo w pierwszym secie chyba rozluźniło zawodniczki MCKiS, bo to podopieczne trenera Grzegorczyka szybko objęły prowadzenie 6:2 oraz 12:4. Kiedy na boisko powróciła Karolina Sawaniewicz gra się wyrównała. W pewnym momencie było już tylko 18:15 dla gospodyń. Jednak zawodniczki z Zawiercia wykorzystały słabszą postawę w tym secie jaworznianek i wygrały drugą partię 25:21.

W trzeciej odsłonie meczu znowu dali o sobie znać kibice z Jaworzna. Przy głośnym dopingu zawodniczki MCKiS zaczęły grać lepiej i do stanu 8:8 był to okres wyrównanej gry z obu stron. Następnie to jaworznianki konsekwentnie zdobywały przewagę (12:9, 18:14 oraz 23:17) i wygrały tę partię zdecydowanie 25:19.

Czwarty set to powtórka pierwszego, czyli całkowita dominacja zespołu z Jaworzna, który w zaledwie 14 minut rozprawił się z rywalem. Zawodniczki z Jaworzna wygrały tę partię 25:11 a cały mecz 3:1.

Po meczu powiedzieli:

Mariusz Łoziński (trener MCKiS): Zdobyliśmy ważne trzy punkty i odbudowaliśmy, mam nadzieję, morale zespołu po ostatniej porażce z zespołem z Pszczyny. Dzisiaj staralismy się oszczędzać kadetki, które walczą w finale mistrzostw Śląska i graliśmy mecz praktycznie jedną szóstką.

Monika Pielecka (atakująca MCKiS): Mecz w Zawierciu byl dla nas bardzo ważny. W Jaworznie pokonałyśmy ten zespol 3:2 więc nastawiałyśmy się na walkę. Druga runda dobiega końca i jeżeli chcemy utrzymać naszą dobrą 5. lokatę w tabeli musimy walczyć o każdy punkt. Cieszymy sie z tego zwycięstwa za 3 punkty, chociaż ten mecz nie należał do najlepszych w naszym wykonaniu. W przyszłą sobotę zmierzymy sie z zespolem z Sosnowca, któremu chciałybyśmy się zrewanżować za gładko przegrany mecz w pierwszej rundzie.

Jagoda Pstraś (kapitan MCKiS): Wiedziałyśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie. Dziewczyny z Zawiercia walczą o każdą piłke i grają bardzo ambitnie. W pierwszym secie pokazałyśmy jak potrafimy grać zagrywką i własnie dzięki niej zdobyłyśmy sporą przewage. Zwyciężyć pomogli nam nasi kibice, którzy pojechali razem z nami na mecz, wspierali nas i dopingowali, za co bardzo im dziękujemy.

MKS Zawiercie – MCKiS Jaworzno 1:3

(13:25, 25:21, 19:25, 11:25)

Skład MCKiS: M. Bojko, M. Pielecka, K. Sawaniewicz, J. Łoś, I. Knapik, J.Pstraś, K. Suska (libero) oraz M. Zok, O. Samul, B. Kowalska, K. Kuryło, W. Hubczeńko.

Trener: M. Łoziński

Wyniki 15. kolejki oraz tabela II ligi gr. 2.

źródło: inf. własna, siatkowka.mckis.jaw.pl