Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Karpaty Krosno – Jadar II Radom 3:2

II liga: Karpaty Krosno – Jadar II Radom 3:2

Młody zespół z Radomia nie sprostał drużynie Karpat przegrywając po godzinie i 40 minutach gry w Krośnie 2:3. U gospodarzy zabrakło podstawowego rozgrywającego - Andrzeja Jaszczuka.

Andrzej Jaszczuk zwichnął bark na jednym z treningów, dlatego godnie zastąpili go jednak Kilar oraz grający trener – Krzysztof Frączek.

Pierwsza odsłona spotkania to dominacja przyjezdnych. Dobre zagrywki Gutkowskiego i Słomki, słabe przyjęcie Krośnian pozwoliły odskoczyć już od początku seta na kilka punktów. W końcówce do walki poderwali się gospodarze (za sprawą dobrych ataków Węglińskiego), ale żółta kartka dla Gosika przekreśliła szansę na zwycięstwo w tej partii.Kolejna odsłona rozpoczęła się od prowadzenia krośnian. Na boisku pojawili się Babiarz i Frączek, w Radomiu Żaliński. Krośnianie jakby bardziej zmotywowani zagrali pewnie w przyjęciu, co ważne – bronili dużo piłek i potrafili skutecznie wyprowadzić kontrataki. Seta zakończyła żółta kartka dla trenera Radomia, a tym samym punkt dla Karpat.

Trzecia odsłona to kontynuacja dobrej gry krośnieńskiego zespołu, którego główną siłą ataku był Dzierwa – nie do zatrzymania w tej części gry.

Set czwarty rozpoczął się od wysokiego prowadzenia Jadaru. Z 2-0 dla Krośnian zrobiło się 2-8, później 10-18. Kolejne proste błędy w rozegraniu i nieporozumienia doprowadziły do porażki 13-25.

Tie-break to już jednak popis gry gospodarzy. Na parkiecie pojawił się z powrotem Kilar. Krośnianie za sprawą dobrych ataków Dzierwy i Węglińskiego uzyskali przewagę, której nie oddali do końca seta. Mecz zakończył skutecznym zbiciem Heimroth, a tym samym Karpaty odniosły cenne zwycięstwo.

Najlepsi w drużynie Krosna to zwyczajowo już Dzierwa (20 punktów) oraz Węgliński (16 punktów). W Radomiu w ataku skutecznie zagrali Gutkowski i Słomka.

KSS Karpaty Krosno – KS Jadar II Radom 3:2

(20:25, 25:21, 25:19, 13:25, 15:13)

Sędziowali: Piotr Nowak (Kraków) i Ryszard Surdej (Tarnów).

Widzów: 150.

Składy:

Karpaty Krosno: Kilar, Gosik, Heimroth, Dzierwa, Węgliński, Dejewski, Wilk (libero) oraz Frączek, Michałowski, Babiarz, Płaski.

Jadar II Radom: Akala, Górski, Gutkowski, Bucki, Jungiewicz, Słomka, Biliński (libero)

Zobacz również:

II liga mężczyzn, grupa 4 – tabela i wyniki spotkań

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved