Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Gdańszczanie niepokonani na własnym boisku

II liga: Gdańszczanie niepokonani na własnym boisku

Choć mecz zapowiadał się emocjonująco, to jednak gdańszczanie szybko pokazali swoje umiejętności i uwidocznili przewagę, jaką mają nad juniorami z Olsztyna.

Pierwszy set rozpoczął się od zepsucia zagrywki przez olsztynian i pięknego ataku ze skrzydła wykonanego przez rozgrywającego gdańszczan – Łukasza Kruka. Jednak błędy gospodarzy (zablokowanie Jarosława Stancelewskiego i jego atak w aut) oraz udane akcje gości (w tym as serwisowy Marka Wawrzyniaka) spowodowały, że to ci ostatni prowadzili 7:5. Gdańszczanie doprowadzili do remisu i po kilku błędach przeciwników zdobyli trzypunktową przewagę (13:10). W tym momencie trener z Olsztyna Andrzej Stankiewicz poprosił o czas dla swojej drużyny. Wprawdzie po przerwie Marek Wawrzyniak zapunktował, ale to był już koniec walki jego kolegów w tym secie: zdobyli już tylko sześć punktów, z czego cztery po błędach przeciwnika. Gdańszczanie zdobywali oczka atakami, a Łukasz Kruk był bohaterem dwóch akcji, w których w łatwy sposób zdobył kolejne punkty. Set zakończył się wynikiem 25:17.

Drugi set był jeszcze gorszy w wykonaniu olsztynian, zdobyli tylko dziesięć punktów. Wprawdzie walczyli, ale nie mogli skończyć swoich ataków. Do tego doszły liczne błędy: zły odbiór zagrywki, ataki w aut. Trener gdańszczan Rafał Prus wprowadził na boisko rezerwowych zawodników i mógł wypróbować różne ustawienia i akcje ćwiczone na treningach. Seta zakończył asem serwisowym Piotr Wrzosek.

W trzecim secie olsztynianie ponownie podjęli walkę i początkowo nie pozwalali gdańszczanom odskoczyć na kilka punktów. Kibice zobaczyli kilka ciekawych akcji, na przykład tzw. gwóźdź wykonany przez Witolda Chwastyniaka lub podwójne bloki, które zatrzymały ataki: najpierw Piotra Wrzoska, a następnie Grzegorza Krzana. Tak było do stanu 16:15 dla gdańszczan. Potem dobre zagrywki Wojciecha Szczurowskiego (w tym as serwisowy) dały jego zespołowi pięć punktów z rzędu (21:15). Olsztynianie jednak się nie poddali. Ataki Kamila Starzewskiego, podwójny blok, który zatrzymał Piotra Wrzoska oraz zły odbiór zagrywki przez Wojciecha Szczurowskiego spowodowały, że trener Rafał Prus po raz pierwszy w tym meczu poprosił o czas. Po przerwie Wojciech Piłat zepsuł zagrywkę. Atak Marcina Iglewskiego zakończył tego seta (25:22) i całe spotkanie 3:0.

Mecz zapowiadał się ciekawie (także za sprawą debiutu gdańskich cheerleaderek) i faktycznie początkowo była to wyrównana gra. Jednak szybko uwidoczniła się przewaga gdańszczan, którzy ponownie bez problemów pokonali młodszych kolegów 3:0. W ten sposób hala MOSiR-u w Gdańsku nadal została nie zdobyta – gospodarze nie stracili w tym sezonie na swoim boisku żadnego seta. To dobrze wróży im na przyszłość. Faza zasadnicza niedługo się kończy, a gdańszczanie coraz poważniej myślą o play-off i awansie do I ligi.

Trefl Gdańsk – AZS UWM Olsztyn II 3:0

(25:17, 25:10, 25:22)

Trefl Gdańsk: Witold Chwastyniak, Wojciech Szczurowski, Marcin Iglewski, Łukasz Kruk, Jarosław Stancelewski, Emil Siewiorek, Piotr Poskrobko (libero) oraz Piotr Wrzosek, Waldemar Świrydowicz, Bartosz Głuszak, Patryk Michna.

AZS UWM Olsztyn II: Jakub Habel, Grzegorz Krzan, Kamil Starzewski, Wojciech Piłat, Paweł Borkowski, Marek Wawrzyniak, Dorian Nawrocki (libero) oraz Tomasz Biryło, Tomasz Rybak, Paweł Kopaczel.