Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Czarni Węgrów za mocni dla Politechniki Radomskiej

II liga: Czarni Węgrów za mocni dla Politechniki Radomskiej

Drugoligowy AZS Politechnika Radomska nie poprawił niekorzystnego bilansu spotkań z Czarnymi Węgrów. Na własnym parkiecie uległ liderowi tabeli 1:3.

Kibice zgromadzeni w hali Politechniki, z których uwagę zwracała liczna grupa z Węgrowa, przynajmniej po zakończeniu pierwszego seta mogli spodziewać się walki o każdy punkt w całym meczu. Niespodziewanie bowiem radomianki szybko osiągnęły przewagę 10:4. Nie byłyby jednak sobą, gdyby równie prosto jej nie roztrwoniły. Węgrowianki doprowadziły do stanu 16:16, jednak końcówka należała do gospodyń, które zwyciężyły partię do 24. Tylko w tym secie dobrze funkcjonowały wszystkie elementy gry. Dziewczyny zrealizowały także założenia taktyczne skutecznie zmuszając przeciwniczki do popełniania błędów – mówił po meczu trener AZS-u. Wyraźnie sprzyjało im również szczęście, bowiem podczas jednej z ważniejszych wymian libero Agnieszka Dobosz podbiła piłkę piętą.

Wraz z zakończeniem odsłony skończyły się również emocje związane z pozytywną grą radomianek. W dwóch następnych partiach zostały wręcz zdemolowane przez rywalki. Zwłaszcza wynik trzeciego seta przegranego do ośmiu należy pozostawić bez komentarza. Siatkarki Czarnych przewyższały AZS szczególnie w grze obronnej oraz w ataku, w którym prym wiodły Katarzyna Zabadała i Ilona Gierak. W czwartym secie nadzieja na doprowadzenie do tie-breaka żyła tylko do stanu po 16. Potem przyjezdny team niesiony dopingiem swoich kibiców dokończył dzieła, pozwalając Politechnice na zdobycie tylko trzech oczek.W grze radomianek wciąż razi zbyt duża ilość popełnianych błędów, szczególnie w ataku. Z pewnością część winy spływa na rozgrywającą Ewę Kamińską. Niestety, wśród rezerwowych AZS-u nie ma dla niej zmienniczki, która mogłaby w trudnych momentach wejść na boisko i zmienić nieco obraz gry.

AZS Politechnika Radomska – Czarni Węgrów 1:3

(26:24, 13:25, 8:25, 19:25)

AZS Politechnika: Kamińska, Jaroszek, Lachowska, Gościcka, A. Majkusiak, Kucharska, Dobosz (libero) oraz Pawłowska, Januszewska, J. Majkusiak

Zobacz również:

Wyniki 15. kolejki oraz tabelę II ligi gr. 3 kobiet

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved