Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Czarni Węgrów za mocni dla Politechniki Radomskiej

II liga: Czarni Węgrów za mocni dla Politechniki Radomskiej

Drugoligowy AZS Politechnika Radomska nie poprawił niekorzystnego bilansu spotkań z Czarnymi Węgrów. Na własnym parkiecie uległ liderowi tabeli 1:3.

Kibice zgromadzeni w hali Politechniki, z których uwagę zwracała liczna grupa z Węgrowa, przynajmniej po zakończeniu pierwszego seta mogli spodziewać się walki o każdy punkt w całym meczu. Niespodziewanie bowiem radomianki szybko osiągnęły przewagę 10:4. Nie byłyby jednak sobą, gdyby równie prosto jej nie roztrwoniły. Węgrowianki doprowadziły do stanu 16:16, jednak końcówka należała do gospodyń, które zwyciężyły partię do 24. Tylko w tym secie dobrze funkcjonowały wszystkie elementy gry. Dziewczyny zrealizowały także założenia taktyczne skutecznie zmuszając przeciwniczki do popełniania błędów – mówił po meczu trener AZS-u. Wyraźnie sprzyjało im również szczęście, bowiem podczas jednej z ważniejszych wymian libero Agnieszka Dobosz podbiła piłkę piętą.

Wraz z zakończeniem odsłony skończyły się również emocje związane z pozytywną grą radomianek. W dwóch następnych partiach zostały wręcz zdemolowane przez rywalki. Zwłaszcza wynik trzeciego seta przegranego do ośmiu należy pozostawić bez komentarza. Siatkarki Czarnych przewyższały AZS szczególnie w grze obronnej oraz w ataku, w którym prym wiodły Katarzyna Zabadała i Ilona Gierak. W czwartym secie nadzieja na doprowadzenie do tie-breaka żyła tylko do stanu po 16. Potem przyjezdny team niesiony dopingiem swoich kibiców dokończył dzieła, pozwalając Politechnice na zdobycie tylko trzech oczek.

W grze radomianek wciąż razi zbyt duża ilość popełnianych błędów, szczególnie w ataku. Z pewnością część winy spływa na rozgrywającą Ewę Kamińską. Niestety, wśród rezerwowych AZS-u nie ma dla niej zmienniczki, która mogłaby w trudnych momentach wejść na boisko i zmienić nieco obraz gry.

AZS Politechnika Radomska – Czarni Węgrów 1:3

(26:24, 13:25, 8:25, 19:25)

AZS Politechnika: Kamińska, Jaroszek, Lachowska, Gościcka, A. Majkusiak, Kucharska, Dobosz (libero) oraz Pawłowska, Januszewska, J. Majkusiak