Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > AZS WSWFiT BTPS Białystok pokonał ŁKS Łódź

AZS WSWFiT BTPS Białystok pokonał ŁKS Łódź

Sobotni mecz pomiędzy AZS WSWFiT BTPS Białystok a ŁKS Łódź dostarczył bardzo wielkich emocji chociaż właściwie nie być ich powinno. Białostoczanki wygrały spotkanie 3:1.

Zawodniczki z Białegostoku, chyba widząc senną atmosferę na trybunach postanowiły zafundować swoim kibicom trochę „rozrywki”, nie bez powodu pisanej tu w cudzysłowie.

W pierwszym secie widzieliśmy wyrównany pojedynek, gdzie obie drużyny nie potrafiły uzyskać zdecydowanej przewagi. Jednak końcówka seta należała do gospodyń, które skończyły kilka kontr po wcześniejszych obronach w polu. Na podkreślenie zasługuje bardzo mała ilość błędów własnych białostoczanek (dwa błędy w ataku i jeden z zagrywki).

Problem gospodyń zaczął się w drugim secie, chociaż początek był naprawdę wyśmienity. Rozluźnione zawodniczki AZS WSWFiT popisywały się udanymi zagraniami które zamieniały na punkty. Jednak ten luz szybko zamieniły na nonszalancję. Uzyskana przewaga (19:11) zaczęła topnieć w zastraszającym tempie. Opamiętanie przyszło przy stanie 22:20, odrobina koncentracji pozwoliła wygrać seta do 21.

Podobny przebieg miał set trzeci. Najpierw przewagę uzyskały gospodynie (15:10 i 17:14), jednak przytrafił się im kolejny przestój, które wykorzystały Łodzianki wychodząc na prowadzenie 24:20. Jeszcze w końcówce sytuację próbowała odwrócić Marta Sasimowicz, która w pojedynkę wypowiedziała wojnę młodym zawodniczkom ŁKS. Zabrakło naprawdę niewiele. Set przegrany do 24.

Zawiedli się ci kibice, którzy liczyli na metamorfozę zawodniczek AZS WSWFiT w czwartym secie. To przyjezdne przejęły inicjatywę, i kontrolowały przebieg meczu. Dopiero od stanu 14:18 białostoczanki wróciły do gry doprowadzając po raz kolejny do końcówki na przewagi. Tym razem zwycięskiej.

Byliśmy więc świadkami kolejnego meczu zawodniczek z Białegostoku, po którym wynik jest znacznie lepszy niż gra. Dlatego nasuwa się pytanie; nonszalancja to czy prawdziwy obraz formy i sportowych możliwości. Może odpowiedź nadejdzie z Warszawy kiedy to za tydzień białostoczanki staną naprzeciw AZS AWF Warszawa.

AZS WSWFiT BTPS Białystok – ŁKS Łódź 3:1

(25:19, 25:21, 24:26, 26:24)

AZS WSWFiT BTPS Białystok: Korol, Sasimowicz, Gosko, Kulik, Iwaniuk, Pałkiewicz, Sobolewska (l) oraz Klekotka, Karpińska, Dabrowska, Obacz, Szulborska