Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Pomysł Biesiady na show

Pomysł Biesiady na show

Nowy człowiek pojawił się w gdańskim Stoczniowcu. Funkcję zastępcy dyrektora ds. administracyjno-sportowych objął Janusz Biesiada, były prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W Stoczniowcu będzie odpowiedzialny głównie i przede wszystkim za grupy młodzieżowe.

W Stoczniowcu będę odpowiedzialny głównie i przede wszystkim za grupy młodzieżowe. Dokładnie chodzi tu o organizację zawodów i imprez. Planujemy też rozwinąć sekcję łyżwiarstwa figurowego i short tracka – powiedział Janusz Biesiada. – W Stoczniowcu panują dobre warunki i dobra atmosfera, by zrobić z hokeja, i nie tylko, wielkie widowisko. Jest sponsor, jest dobra gra zespołu, są kibice, z tego wszystkiego można więc zrobić wielki show.

Biesiada to były siatkarz, grał w drużynie gdańskiego Stoczniowca, gdy ten jeszcze istniał. Potem był prezesem Gedanii, skąd trafił do Polskiego Związku Piłki Siatkowej, najpierw w roli sekretarza generalnego (był odpowiedzialny m.in. za organizację męskiej Ligi Światowej), a potem zasiadał w fotelu prezesa PZPS. Z tego fotela musiał zsiąść ponad dwa lata temu w skandalizujących okolicznościach. Biesiada jest podejrzany m.in. o malwersacje finansowe i doprowadzenie związku do kilkumilionowego zadłużenia. W tej sprawie cały czas toczy się prokuratorskie śledztwo. – Te sprawy niedługo się rozstrzygną i do tego czasu nie chciałbym o tym mówić – przyznaje nowy dyrektor Stoczniowca. – Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze, w co wierzę. Sprawa zakończy się za dwa, trzy miesiące i wtedy będzie można na ten temat dyskutować.Biesiada jest aktualnie również prezesem Gdańskiego Towarzystwa Siatkówki „Gdańsk”. – Moja funkcja w GTS jest typowo społeczna i ma związek z moim sentymentem i zamiłowaniem do tej dyscypliny – tłumaczy.

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved