Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Rewelacyjna passa Resovii podtrzymana w Bydgoszczy

PLS: Rewelacyjna passa Resovii podtrzymana w Bydgoszczy

Jan Such prowadzi drużynę Resovii w tym sezonie drogą sukcesów. Dzisiaj resoviacy podtrzymali dobrą passę, pokonujac w Bydgoszczy beniaminka - Delectę, 3:0. Rzeszowianie wyszli na pierwsze miejsce w tabeli PLS-u.

Wygraliśmy w Bydgoszczy, jesteśmy liderami – trener Resovii Rzeszów Jan Such nie kryje zadowolenia. – Po takim sukcesie zawodnicy w drodze powrotnej mogli wypić po piwie „Żywiec.” Gdy utrzymają pozycję lidera, to taką dyspensę będą otrzymywać na każdym wyjeździe.

Rzeszowski szkoleniowiec podkreśla świetne statystyki swoich podopiecznych – 61 procent skuteczności ataku i 77 przyjęcia. Dobrze zagrał cały zespół, ale trzeba podkreślić świetną dyspozycję w ataku Łukasza Perłowskiego. Na 13 prób 12 miał udanych. Dobrą zmianę dał Kamuda. – Suche wyników setów wskazywałyby, że była walka – mówi trener Such. – Prowadziliśmy jednak kilkoma punktami, potem oni dość szczęśliwie nas dochodzili, ale wszystko kończyło się pewnym choć minimalnym zwycięstwem.Jednak spotkanie z Delectą to już historia. W następnej kolejce Resovia podejmie mistrza kraju BOT Skrę Bełchatów, która będzie miała za sobą mecz w Lidze Mistrzów z liderem Knack Roeselare. – Na pewno hala wypełni się do ostatniego miejsca – mówi Jan Such. – Czekają nas teraz mecze prawdy. Na razie cieszymy się z tego co osiągnęliśmy. Spotkanie ze Skrą na pewno spodoba publiczności.

Resovia Rzeszów ma za sobą mecze z drużynami z dolnych rejonów tabeli. – Wrocławska Gwardia gra ponad swoje możliwości – mówi Jan Such. – Mostostal ma potencjał i chyba wyszedł z dołka. Najsłabiej wystartowały Bydgoszcz, Radom i Warszawa. Na razie wygląda, że to tej trójce pozostanie walka o ostatnie miejsce w ósemce.

Delecta Bydgoszcz – Resovia Rzeszów 0:3

(23:25, 23:25, 20:25)

Zobacz również:

Wyniki 6. kolejki oraz tabela PLS

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved