Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Pewna wygrana Skry

PLS: Pewna wygrana Skry

W 6. kolejce Polskiej Ligi Siatkówki Skra Bełchatów gładko pokonała Gwardię Wrocław 3:0, chociaż w dwóch pierwszych setach kibice oglądali zaciętą walkę.

Wczoraj mistrzowie Polski powrócili z Sofii, a już dziś wyszli ponownie na parkiet. Przed spotkaniem, mimo drobnych urazów i zmęczenia, stawiani byli jako faworyci. Oczekiwań nie zawiedli i mimo trudnych momentów pokonali wrocławską Gwardię.

Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, w czym duża zasługa Daniela Lewisa. Dodatkowo potrójny blok na Bartoszu Janeczku, dający Skrze prowadzenie 5:1, spowodował pierwszą przerwę dla siatkarzy z Wrocławia. Jednak podopiecznym Jacka Grabowskiego nadal się nie wiodło. Na I przerwę techniczną zespoły schodziły przy stanie 8:3 dla bełchatowian. Mimo skutecznych ataków Martina Sopko oraz Bartosza Janeczka Skrze udało się utrzymać kilkupunktową przewagę przez dłuższy czas. W obu zespołach nie brakowało błędów, szczególnie w elemencie zagrywki. Po ataku Romana Gulczyńskiego Gwardia zmniejszyła straty do trzech punktów. Skuteczne ataki Wlazłego i Wnuka doprowadziły jednak do stanu 16:12 i II przerwy technicznej. Po niej punkt z zagrywki zdobył Piotrek Gruszka i o czas poprosił trener Gwardii. Bełchatowianie prowadzili już nawet 18:13, jednak skuteczne ataki Sopko i Gulczyńskiego oraz błędy w Skrze, spowodowały, że na tablicy po chwili widniał wynik 18:16. Dwu, trzypunktowa przewaga gospodarzy utrzymywała się jeszcze przez chwilę, aby w samej końcówce zupełnie zniknąć. Do stanu po 23 doprowadził Bartosz Janeczek. Dwie dobre akcje Piotra Gruszki dały Skrze zwycięstwo 25:23.

Druga partia od samego początku była bardzo wyrównana i emocjonująca. Zespoły punktowały niemal na przemian, a po ataku Krupnika Gwardia wyszła na jednopunktowe prowadzenie 5:4. Na I przerwę techniczną drużyny schodziły przy prowadzeniu Skry 8:6, po bardzo dobrym ataku Gruszki i zagrywce Wlazłego. Po krótkiej przerwie gra na boisku nadal była bardzo zacięta. Przy stanie 12:11 dla gospodarzy kibice mogli zobaczyć bardzo długą wymianę, zakończoną świetnym atakiem Bartka Janeczka. Autowy atak Piotra Gruszki wyprowadził Gwardię na prowadzenie 15:13. Przy stanie 19:17 dla gości Gruszkę zmienił Michał Chadała. Kolejny autowy atak Skry, tym razem w wykonaniu Wnuka, powiększył przewagę wrocławian do trzech punktów. Jednak szczęśliwie bełchatowianom udało się zablokować najpierw Jarząbskiego, a potem Janeczka i było już 21:21. Końcówka była niezwykle wyrównana, a o zwycięstwie zadecydowała bardzo długa gra na przewagi. Ostatecznie wygrali gospodarze 31:29, a ostatni atak wykonał Piotrek Gruszka.

Po wymęczonej wygranej w drugiej partii, trzeciego seta bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. Od samego początku tej odsłony na boisku wystąpił Paweł Maciejewicz. Po autowym ataku Krupnika i dobrym Wlazłego było 7:4. Kiwka z drugiej piłki Maćka Dobrowolskiego i atak Pawła Maciejewicza wyprowadziły Skrę na prowadzenie 12:8, a trener Grabowski poprosił o czas. Ataki Wlazłego i Maciejewicza powiększyły przewagę gospodarzy do stanu 15:10. Gwardziści nie mogli znaleźć żadnej recepty na rozpędzony zespół Skry. Po ataku Janne Heikkinena o kolejny czas, przy stanie 18:11, poprosił trener Grabowski. Dodatkowo bełchatowianie zdobywali punkty po błędach przeciwników. Piłkę meczową dał Skrze atak Radka Wnuka. Chwilę później, po autowym serwisie Gulczyńskiego, było 25:19 dla gospodarzy.

Skra Bełchatów – Gwardia Wrocław 3:0

(25:23, 31:29, 25:19)

BOT Skra: Dobrowolski, Heikkinen, Wnuk, Gruszka, Lewis, Wlazły oraz Ignaczak (l), Stelmach, Maciejewicz.

Gwardia: Dutkiewicz, Krupnik, Januszkiewicz, Ciesielski, Sopko, Janeczek oraz Szymczak (l), Gulczyński, Jarząbski, Marciniak, Sramek.