Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Pierwsza kandydatura na stanowisko trenera „Złotek”

Pierwsza kandydatura na stanowisko trenera „Złotek”

Marco Mencarelli jako pierwszy zgłosił się do udziału w konkursie na selekcjonera reprezentacji polskich siatkarek. Taką informację udało się uzyskać gazecie "Sport" od człowieka bardzo blisko osadzonego w strukturach PZPS. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 25 stycznia.

Mogę tylko potwierdzić, że zgłosił się rzeczywiście do nas jeden kandydat – przyznał Marek Bykowski, przewodniczący Komisji ds. Wyboru Trenera Reprezentacji Polski. – Przyjęliśmy zasadę, iż do upłynięcia terminu nadsyłania zgłoszeń nie będziemy podawali nazwisk kandydatów.

Przypomnijmy, że termin upływa już 25 stycznia! Mencarelli ostatnio pracował jako asystent Massimo Barboliniego we włoskiej kadrze. Reprezentantki Italii wywalczyły czwarte miejsce podczas ostatnich mistrzostw świata w Japonii.Wedle naszych informacji wniosek złożył także jeden z greckich szkoleniowców (w przeszłości pracował z miejscową kadrą narodową). Jednak jego aplikacja nie zawiera programu przygotowań do igrzysk olimpijskich w Pekinie, więc pracownicy PZPS odesłali mu wiadomość z prośbą o uzupełnienie danych. W przyszłym tygodniu powinna nadejść oferta od Marco Bonitty (były selekcjoner Włoszek) i być może od Igora Prielożnego (obecnie Winiary Kalisz).

I na koniec niespodzianka! Chęć przystąpienia do konkursu nadal podtrzymuje… Andrzej Niemczyk. – Pan Andrzej zadzwonił do mnie w czwartek i zapowiedział, że przyśle swoje dokumenty– powiedział nam Bykowski.

źródło: Sport, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved