Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Gwardii Wrocław nie wyszedł Dialog z Winiarami…

LSK: Gwardii Wrocław nie wyszedł Dialog z Winiarami…

Rutynowane kaliskie Winiary okazały się zbyt wymagającym rywalem dla najmłodszej drużyny w LSK. Tylko w drugim secie wrocławianki nawiązały walkę, przegrywając spotkanie 1:3.

Drugi set to bardzo skuteczna gra Dialogu Gwardia Wrocław, ale w pozostałych partiach górą były kaliszanki. Anna Barańska została wyróżniona przez sponsora nagród w meczu – firmę Promisoft. Dialog po tym spotkaniu pozostał na 6.miejscu w tabeli LSK.

Nie udało się zdobyć punktu w meczu z liderem LSK, choć siatkarki Rafała Błaszczyka wychodziły „ze skóry”, aby tego dokonać. Zablokowana wielokrotnie Anna Barańska, niestety odrabiała te straty z nawiązką w zagrywce, a wrocławski zespół przede wszystkim przegrał rywalizację w działaniach zagrywka-przyjęcie.

Broniliśmy dziś dużo piłek, ale nie mogliśmy później z tego skorzystać w kontrze, brakowało nam zdecydowanego ataku. Poza tym jeśli różnica punktowa w takich działaniach w grze jak zagrywka – przyjęcie jest zbyt duża na naszą niekorzyść, to trudno z liderem LSK wygrać choć punkt – powiedział Rafał Błaszczyk trener Dialogu Gwardii Wrocław.

Dialog Gwardia mimo tej porażki zachował 6. miejsce w LSK, za tydzień znów bardzo trudny rywal Centrostal Focus Park Bydgoszcz.

Dialog Gwardia Wrocław – Winiary Kalisz 1:3

(14:25, 25:22, 19:25, 16:25)

Składy:

Gwardia: Mroczkowska, Szkudlarek, Haładyn, Gomułka, B. Barańska, Rojkova, Krzos (L) oraz Lubera, Jagiełło, Koprowska.

Winiary: A. Barańska, Woźniakowska, Spalona, Dziękiewicz, Godos, Żebrowska, Sawicka (L) oraz Toborek.