Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Mecz błędów Rafako

II liga: Mecz błędów Rafako

AZS Rafako Racibórz po ostatnim łatwym zwycięstwie w Gliwicach, pełen nadziei jechał na bardzo ważny mecz do Strzelec Opolskich z drużyną Karo. Niestety bardzo słaba dyspozycja wszystkich zawodników AZS-u spowodowała, iż Rafako nie przywiozło ze Strzelec nawet punktu.

Pierwszy set rozpoczął się dla gości bardzo źle. Problemy ze skończeniem ataku spowodowały, że drużyna Karo prowadziła 4:0. Trener raciborzan Witold Galiński poprosił o przerwę oraz w miejsce Tomasza Surtela desygnował do gry Bartosza Buniaka. Zmiana i wzięty czas przyniosły oczekiwany skutek. Drużyna AZS-u zaczęła grać skuteczniej w ataku, a udane bloki Miłosza Zniszczoła, Tomasza Kułagi i Karola Galińskiego spowodowały, że goście odrobili straty i objęli prowadzenie. Przy stanie 23:19 dla raciborzan trener drużyny Karo Strzelce Opolskie poprosił o przerwę. Wzięty czas przyniósł poprawę gry gospodarzy, co zaowocowało dwoma punktami zdobytymi z rzędu. Jednak drużyna AZS-u nie dała już wydrzeć sobie zwycięstwa w tym secie, wygrywając w nim do 23.

Po wygranym pierwszym secie, liczna grupa kibiców z Raciborza liczyła na dalszą dobrą grę swoich ulubieńców i zwycięstwa w kolejnych setach. Niestety, apetyty kibiców ostudzili sami zawodnicy AZS-u. Gra drużyny gości rozsypała się całkowicie. Ogromne problemy z przyjęciem zagrywki, kłopoty w rozegraniu i brak skutecznego, kończącego ataku spowodowały, że drużyna z Raciborza przegrywała 4:8 i 5:10. Trener Galiński próbował zmienić styl gry swojej drużyny, jednak pojawiający się na boisku zawodnicy, popełniali te same błędy co gracze pierwszej szóstki. Niepewność na boisku przeniosła się poza nie – w pole zagrywki. 17 błędów, tylko w tym secie, to było zbyt dużo, aby nawiązać wyrównaną walkę z drużyną Karo. Drużyna gospodarzy widząc słabość AZS-u poczuła się bardzo pewnie zagrywając coraz mocniej, doskonale podbijając ataki gości i skutecznie kończąc kontrataki. Set zakończył się błędem drużyny gości i porażką 14:25.

Rozbita drużyna AZS-u przystąpiła do trzeciego seta bez wiary w sukces. Brak wiary było widać w poczynaniach drużyny gości. Pojawiające się notorycznie błędy w zagrywce, brak przyjęcia, a co za tym idzie ogromne problemy w ataku spowodowały, że mecz stał się jednostronnym widowiskiem. Żaden z graczy AZS-u nie był w stanie pociągnąć w tym dniu gry drużyny z Raciborza. Natomiast drużyna Karo bezlitośnie wykorzystywała wszelkie słabości przeciwników. Mocna zagrywka, bardzo skuteczny blok i co należy podkreślić doskonała gra w obronie, spowodowały, że od początku seta gospodarze budowali przewagę. Rozpoczęło się od stanu 3:7, później 9:16, aż w końcu skutecznym atakiem zakończyli seta zwyciężając w nim do 17.

Czwarty set był ostatnią szansą na przełamanie się dla drużyny gości. Trener Galiński wpuścił na boisko pierwszą szóstkę, a kibice po raz kolejny starali się zagrzać do boju swoich pupili. Set rozpoczął się od prowadzenia AZS-u 2:0 i 3:1. Jednak ambicji starczyło tylko do stanu 5:5. Wtedy to drużyna Karo doskonale zagrała blokiem doprowadzając do stanu 9:5 i ostatecznie odbierając chęć do gry gościom. Załamani gracze AZS-u znowu zaczęli popełniać błędy, oddając za darmo punkty z zagrywki i źle przyjmując serwisy drużyny gospodarzy. Set, podobnie jak poprzedni, zakończył się wynikiem 25:17 dla drużyny Karo Strzelce Opolskie, która wygrała cały mecz 3:1

Po meczu trener Galiński powiedział: Załatwiliśmy się sami w drugim secie popełniając zbyt wiele błędów. Tylko w drugim secie popełniliśmy ich 17, a w całym spotkaniu aż 41. Rozbita psychicznie drużyna nie była w stanie się później pozbierać i wrócić do gry z pierwszego seta, co zaowocowało tak słabą postawą i niekorzystnym rezultatem.

Karo Strzelce Opolskie – AZS Rafako Racibórz 3:1

(23:25; 25:14; 25:17; 25:17)