Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > W Afryce moda na zagranicznych trenerów

W Afryce moda na zagranicznych trenerów

Po ekipie seniorów Tunezji, z którą od kilku lat pracuje Włoch Antonio Giacobe, oraz Egiptu, od 2006 roku prowadzonej przez Grzegorza Rysia, kolejny kraj Maghrebu chce wzmocnić drużynę seniorów zagraniczną myślą trenerską...

Do pracujących już w Afryce, Antonio Giacobe i Grzegorza Rysia, dołączył właśnie Kubańczyk Antonio Tejeda, którego zatrudniła do pracy z reprezentacją seniorów Algierska Federacja Siatkówki.

Algierska centrala podjęła taką decyzję, aby optymalnie przygotować kadrę seniorów do startu w Igrzyskach Afrykańskich, które odbędą się w dniach 11-23 lipca 2007, właśnie w Algierii. Gospodarze uważani są obok ekip Tunezji i Egiptu za faworytów turnieju siatkarskiego w ramach Igrzysk Afrykańskich.Federacja algierska, zatrudniając Tejedę, postawiła mu jednak jeszcze jeden, bardzo istotny cel. Algieria ma zdobyć mistrzostwo kontynentu, w XVI Mistrzostwach Narodów Afryki, które we wrześniu zostaną rozegrane w Republice Południowej Afryki. Na mistrzostwie Algierczykom zależy z dwóch ważnych powodów. W dotychczasowych piętnastu turniejach mistrzowskich w Afryce, wygrywali tylko dwa razy, więc chcą poprawić swoje osiągnięcia. Drugi powód jest znacznie ważniejszy. Tegoroczny mistrz Afryki, uzyska kwalifikację do rozgrywanego w końcu 2007 roku pod auspicjami FIVB, turnieju o Puchar Świata.

Antonio Tejeda podpisał kontrakt na dwa lata, z możliwością przedłużenia. Jednak możliwość przedłużenia, jest silnie uzależniona od wyników reprezentacji Algierii w tegorocznych turniejach Igrzysk Afrykańskich i Mistrzostw Afryki.

źródło: cavb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved