Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra Bełchatów zagra z Gwardią Wrocław

Skra Bełchatów zagra z Gwardią Wrocław

W czwartek wieczorem siatkarze BOT Skry Bełchatów grali w Lidze Mistrzów. 48 godzin później znów muszą wyjść na boisko, tym razem w spotkaniu ligowym z wrocławską Gwardią.

Spotkanie z Lewskim Sofia pokazało, że mistrzowie Polski przechodzą kryzys. – Było to już widać w meczu z Lube Banca Macerata i Politechniką Warszawską – mówi Edward Maruszak, przewodniczący rady nadzorczej BOT Skry. – Nie zamierzamy jednak rozdzierać szat. Przynajmniej na razie zachowujemy spokój.

Najpoważniejszą przyczyną kryzysu bełchatowian jest zmęczenie granie co dwa, trzy dni. – Śmieszy nas, gdy czytamy, że inne polskie drużyny występujące w europejskich pucharach narzekają na brak sił – twierdzą zawodnicy Skry. Ale o odpoczynku nie mają co marzyć, przynajmniej do kwietnia.W sobotę Skrę czeka łatwiejsze zadanie, bo o godz. 17 w swojej hali zagra z Gwardią Wrocław. Goście przed sezonem uważani byli za pewnego kandydata do spadku, bo z drużyny odeszło pięciu podstawowych zawodników. Został tylko atakujący Roman Gulczyński, ale… stracił miejsce w szóstce na rzecz 19-letniego Bartosza Janeczka, pozyskanego z Delic-Polu Częstochowa. Mimo to wrocławianie nie zamierzają się poddawać i dotychczas wygrali dwa spotkania. Sensacją było ich wyjazdowe zwycięstwo nad Mostostalem Kędzierzyn-Koźle. Tydzień temu okazali się lepsi od beniaminka – Delecty Bydgoszcz.

Widać po tym, że wrocławianie będą silnym rywalem. Trzeba też pamiętać, że w poprzednim sezonie udało im się wygrać ze Skrą w Bełchatowie. Wówczas jednak gospodarze wystąpili w rezerwowym składzie, m.in. bez Mariusza Wlazłego. Zawodnicy Gwardii mają nadzieję, że także w sobotę w bełchatowskim zespole zabraknie czołowych siatkarzy. Ale nawet ze zmiennikami Skra jest zdecydowanym faworytem. Drużyna wczoraj wieczorem wróciła z Sofii. – Chcieliśmy zorganizować sobie trening, ale się nie udało – mówi Konrad Piechocki, wiceprezes klubu. – Zamiast tego zawodnicy mieli tylko rozciąganie, a w sobotę rano przewidziany jest rozruch.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved