Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Przed meczem Trefla Gdańsk z AZS UWM II Olsztyn

Przed meczem Trefla Gdańsk z AZS UWM II Olsztyn

Trudna przeprawa czeka w najbliższy weekend siatkarzy rezerw PZU AZS Olsztyn. Ekipa Andrzeja Stankiewicza na wyjeździe zmierzy się z pierwszą drużyną drugiej ligi - Treflem Gdańsk.

Gospodarze mają w swoim składzie kilku zawodników występujących do niedawna na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce. Miłośnicy tej dyscypliny sportu z pewnością znają z ligowych boisk Witolda Chwastyniaka, Jarosława Stancelewskiego, Wojciecha Szczurowskiego czy Piotra Poskrobko (dwaj ostatni to byli zawodnicy AZS Olsztyn). Nic zatem dziwnego, że to gospodarze są zdecydowanymi faworytami tego pojedynku. W poprzedniej rundzie ze zwycięstwa cieszyli się siatkarze z Trójmiasta, którzy w Kortowie wygrali 3:1.

W Gdańsku dojdzie najprawdopodobniej do arcyciekawego spotkania, gdyż AZS UWM Olsztyn II zagra w dużo silniejszym niż podczas październikowego spotkania obu zespołów. Podobnie miało być w meczu z Wilgą Garwolin lecz goście dojechali do hali GOSiR w ostatniej chwili i nie stawili spodziewanego oporu. Czy tym żółto-zieloni stracą pierwszego seta we własnej hali, czy Gdańsk nadal pozostanie twierdzą nie do zdobycia?Po porażce z Treflem, następnie z silnymi Kozienicami, siatkarze AZS UWM Olsztyn II wygrali cztery z pięciu kolejnych meczów uznając jedynie wyższość Wilgi Garwolin. Forma naszych przeciwników rośnie i dlatego pną się w górę ligowej tabeli. Mecz z Olsztynem z pewnością nie będzie spacerkiem dla naszych zawodników – powiedział Wojciech Kubicki dyrektor Trefl Piłka Siatkowa S.A.

Moim zdaniem drużyna z Olsztyna jest jednym z faworytów do awansu. Początek sezonu mieli słabszy, bo kilku zawodników zostało dokopotowanych do pierwszego zespołu przez trenera Mazura, ale obecnie są na fali wznoszącej. W ubiegłym sezonie olsztynianie spadli z serie B do II ligi i z pewnością będą chcieli tam wrócić – mówi trener gdańszczan, Rafał Prus

Olsztynianie mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz z warszawską Legią, który odbędzie się 10 lutego.

źródło: gazeta.pl, siatkowka.trefl.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved