Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Przed meczem Stali Mielec z Muszynianką

Przed meczem Stali Mielec z Muszynianką

W sobotę o godz. 17:00 siatkarki Stali podejmą w swojej hali Muszyniankę, która w bieżącym sezonie LSK broni mistrzowskiego tytułu. Faworyta tej konfrontacji wskazać więc nietrudno.

Obydwie drużyny w tym sezonie grają o zgoła inne cele. „Mineralne” nie ukrywają wcale, że marzy im się znów mistrzowska korona i zapowiadają, że zrobią wszystko aby ją wywalczyć. Stal natomiast zapowiada twardą walkę o znalezienie się w ósemce, aby uniknąć baraży o utrzymanie się w LSK. – Nie jesteśmy faworytem tego meczu – nie ukrywa wcale trener mielczanek Jacek Wiśniewski. – Zresztą nie odkryłem wcale Ameryki. Muszyniance znów marzy się mistrzowski tytuł. Musi więc wygrywać co i gdzie się da. My też musimy wygrywać co i gdzie się da, tak by znaleźć się w ósemce, która ma zagwarantowany ligowy byt. W sobotę o punkty będzie jednak ciężko. Niektórzy twierdzą, że w chwili obecnej Muszyna nie jest na fali i można ją „ugryźć”. Każdego można „ugryźć”, nie tylko Muszynę. Trzeba jednak być realistą i mocno stąpać po ziemi. Za „Mineralnymi” przemawia przede wszystkim mocna i wyrównana kadra. Na siatce rządzą i dzielą Bamber, Rybaczewska i Pykosz. Jeżeli wyeliminujemy je z gry, to może… – kończy zagadkowo trener Wiśniewski.

Mielczanki przed sezonem ligowym wielokrotnie spotykały się z Muszynianką przy różnych okazjach. Podobnie zresztą jak z bielskim BKS-em. Zawsze górą były siatkarki z Muszyny i z Bielska. Liga rządzi się jednak swoimi prawami. Przekonał się o tym na własnej skórze bielszczanki przegrywając w Mielcu ze Stalą. Nikt w Mielcu nie miałby chyba nic przeciwko temu, aby ten sam los spotkał Muszyniankę.Czeka nas na pewno trudne zadanie – powiedział trener mistrzyń Polski. – Stal ostatnio wyraźnie zwyżkuje. Gra szczególnie dobrze we własnej hali. Jednak nie wyobrażam sobie innego rozwiązania niż zdobycie trzech punktów przez mój zespół.

źródło: lsk.net.pl, Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved