Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Łatwa wygrana Jastrzębskiego Węgla z Politechniką

PLS: Łatwa wygrana Jastrzębskiego Węgla z Politechniką

W rozegranym dziś pierwszym meczu 6. kolejki PLS, Jastrzębski Węgiel bez większych problemów pokonał 3:0 na własnym parkiecie, J.W. Construction AZS Politechnikę Warszawską.

Jastrzębianie od początku spotkania nie zwalniali ręki na zagrywce szybko wychodząc na prowadzenie 3:0 po asie serwisowym Grzegorza Szymańskiego. Problemy z przyjęciem w ekipie gości spowodowały, że gospodarze bardzo szybko przejęli kontrolę nad setem schodząc na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:4. Tuż po niej asem serwisowym popisał się Dawid Murek. Politechnice udało się odrobić dwa punkty po skutecznych obronach Kowalczyka, jednak gdy w polu serwisowym stanął Paweł Siezieniewski wicemistrzowie Polski po raz kolejny odskoczyli rywalowi na 15:8. Trener Bosek przy tak dobrze grającym zespole już pod koniec pierwszej partii dał możliwość gry zmiennikom. Przy stanie 18;12 na parkiecie pojawili się Michał Kamiński i Jakub Bednaruk. Gdy Daniel Pliński zablokował Kulikowskiego na tablicy pojawił się wynik 20:12 a cały set zakończył się zdecydowaną przewagę jastrzębian 25:13.

Od początku drugiej partii na boisku pozostał Bednaruk oraz Kamiński a Politechnika zaczęła grać dużo pewniej i skuteczniej. Mimo, że na początku partii jastrzębianie znów prowadzili różnicą trzech punktów 7:4 to bardzo szybko Politechnika doprowadziła do wyrównania 9:9 po skutecznej kontrze w wykonaniu Radosława Rybaka. Stan remisowy utrzymywał się aż do momentu, gdy przy stanie 13:13 skutecznie w kontrze zagrał Dawid Murek, a już w następnej akcji punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Szymański 16:13. Goście z Warszawy szybko zniwelowali przewagę jastrzębian po skutecznej grze Kowalczyka i po chwili sami wyszli na trzy punktowe prowadzenie 19:16. Gdy kilka chwil później skuteczny blok na Dawidzie Murku dał gościom piłkę setową 24:20, kibice z Szerokiej zaczynali po woli szykować się na dłuższy pojedynek. Jastrzębianie wrócili jednak do gry broniąc cztery piłki setowe, a co więcej po bloku na Maciejewiczu, sami cieszyli się ze zwycięstwa 26:24.

Ostatni set spotkania rozpoczął się po myśli gości, którzy po bloku na Kadziewiczu wyszli na prowadzenie 3:1. Taki stan utrzymywał się do momentu, gdy ważny punkt z kontry zdobył Szymański a już w następnej akcji w taśmę zaatakował Jurkiewicz i jastrzębianie wyszli na prowadzenie 7:6. Wyrównana gra po obydwu stronach siatki toczyła się aż do drugiej przerwy technicznej, na którą Jastrzębski schodził prowadząc 16:15. Chwilę później zablokowany został Mark Siebeck a następny punkt po skutecznej kontrze zapisał na koncie zespołu Igor Yudin. Przy stanie 19:16 o czas poprosił trener Skorek, jednak niewiele pomogło to jego zespołowi. Atak w aut Siebecka dał dwudziesty punkt Jastrzębskiemu 20:16. Przy stanie 21:16 na boisku pojawił się długo nie widziany Przemysław Michalczyk, który wraca do formy po kontuzji barku. Mecz atakiem z krótkiej zakończył Daniel Pliński 25:18.

Jastrzębski Węgiel – AZS Politechnika Warszawa 3:0

(25:13, 26:24, 25:19)

Jastrzębski Węgiel: Pliński, Murek, Szymański, Kadziewicz, Iwanow, Siezieniewski, Rusek (l), oraz Michalczyk, Yudin, Bednaruk, Kamiński.

Politechnika: Kowalczyk, Jurkiewicz, Rybak, Siebeck, Szulc, Łomacz, Drzyzga (l), oraz Maciejewicz, Kulikowski.