Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mecz na szczycie w I lidze mężczyzn

Mecz na szczycie w I lidze mężczyzn

W sobotę lider AZS PWSZ gra u siebie z wiceliderem Płomieniem Sosnowiec. Na to spotkanie w Nysie czekano od miesięcy, nic dziwnego, że w kasach nie ma już biletów.

Akademicy są niepokonani od 12 spotkań, ostatni raz przegrali 21 października 2006 roku właśnie w Sosnowcu. Właściwie nie tylko przegrali, ale zostali upokorzeni, bo w żadnym secie nie zdobyli nawet 20 punktów, a w ostatnim polegli do 11. Teraz wreszcie przyszedł czas na zapowiadany rewanż.

Chłopcy bardzo chcą się dowartościować, pokazać, że mimo wszystko są lepsi. Dla nich to ważne spotkanie. Ja jednak nie przeceniałbym jego znaczenia, jest tylko prestiżowe – mówi nieoczekiwanie trener AZS-u Roman Palacz. – Trzeba pamiętać, że nie jest tak, że jak wygramy, to jesteśmy w PLS-ie, a jak przegramy, to tracimy wszelkie szanse. Przed nami jeszcze wiele spotkań i nie można w nich pogubić punktów – zastrzega szkoleniowiec.W Nysie czekano na ten mecz od dawna. Zawodnicy mówili, że o tym pojedynku myślą już od kilku tygodni. Kibice także wiedzą, że to nie jest zwykła rywalizacja, i dlatego już wykupili bilety. – Wiem, że fani mocno nastawiają się na ten mecz. Ja natomiast obawiam się skrajności: albo zagramy bardzo dobrze, albo słabo. Jeżeli jednak sprawdzi się ten drugi scenariusz, to może marzenia o awansie powinniśmy odłożyć na później, bo to oznaczałoby, że chłopcy nie wytrzymują presji – komentuje trener Palacz.

Nie chce podać składu, w jakim wyjdą jego podopieczni, wyjawia natomiast nieco szczegółów dotyczących taktyki. – Podstawa, moim zdaniem, to zatrzymanie Jakuba Łomacza, który jest liderem Płomienia. Zagrywką będziemy celować raczej w Rafała Legienia, bo ma 38 lat, a gra na przyjęciu z atakiem. Zechcemy go zmęczyć. Zależy nam także na wyłączeniu środka, ale to zależy właśnie od serwisu. Sosnowiec jest mocny, ma wielu doświadczonych zawodników, ale zależy nam na zwycięstwie – kończy Palacz.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved