Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Pronar-Zeto Astwa zagra z Naftą Piła

LSK: Pronar-Zeto Astwa zagra z Naftą Piła

W sobotę, w Białymstoku pojawią się znakomicie grające w Lidze Siatkówki Kobiet i w europejskich pucharach, wicemistrzynie Polski - Nafta Piła.

Zespół Pronaru-Zeto Astwa Białystok czeka ciężkie zadanie. Postawę „Nafciarek”, w stosunku do poprzedniego sezonu osłabionych personalnie i mających kłopoty finansowe, można uznać za niespodziankę in plus tego sezonu ekstraklasy.

Dziewczyny podchodzą do pracy profesjonalnie i wierzą, że to co mają obiecane na papierze, zostanie wypłacone. Pomóc sobie mogą tylko dobrą grą – mówi trener Nafty Jerzy Matlak, przez wielu fachowców uważany za najlepszego szkoleniowca w polskiej kobiecej siatkówce. Liderkami jego drużyny są obecnie: rozgrywająca reprezentacji Katarzyna Skorupa oraz przyjmujące: Beata Strządała i mierząca 175 cm Brazylijka Michaela De Casia Teixeira. Przed sezonem zespół opuściły: Izabela Bełcik, Mariola Zenik oraz Eleonora Dziękiewicz.Nasza drużyna zagra w pełnym zestawieniu i postara się o niespodziankę. W internecie przeczytałam komentarze, że w swoich wypowiedziach jestem czasem zbyt pewna siebie – mówi kapitan Pronaru-Zeto Astwa Joanna Szeszko. Ale w sporcie bez tego nie odniesie się sukcesów. Trzeba w siebie wierzyć, choć zawsze z zachowaniem szacunku do przeciwnika.

Białostoczanki ostatnie spotkanie z wicemistrzyniami Polski wspominają niemiło. W meczu pucharu Polski w Pile uległy Nafcie 0:3, a w każdym secie ugrały zaledwie po 11 punktów. Teraz nasza drużyna spisuje się jednak o niebo lepiej i zapowiada się ciekawy mecz.

Autor artykułu Miłosz Karbowski z „Gazety Współczesnej

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved