Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Opinie zawodników i trenerów po meczu w Sofii

LM: Opinie zawodników i trenerów po meczu w Sofii

Bułgarzy odwdzięczyli się Polakom za porażkę podczas mistrzostw świata. W meczu Ligi Mistrzów Lewski Sofia pokonał Skrę 3:1. Przyjrzyjmy się komentarzom zawodników i trenerów w bułgarskiej prasie.

Jestem bardzo szczęśliwy z tego zwyciestwa – powiedział po meczu kapitan Lewskiego, Bojan Jordanow. – Cieszy mnie, że to zwycięstwo odniósł cały zespół. To nasze czwarte zwycięstwo tutaj w Sofii, przy naszej publiczności, to dla nas coś wspaniałego. Oczekiwałem tego zwycięstwa dlatego, że w ostatnim meczu przeciwko Roeselare zagraliśmy naprawdę świetny mecz, wygraliśmy dwa sety. Dzisiaj po pierwszym przegranym secie nie poddaliśmy się. Ten sezon Lewskiego w Lidze Mistrzów jest najlepszy od wielu wielu lat. Mamy młody zespół, który wciąż ma szanse na awans do dalszej fazy.

Trener Lewskiego Sofia, Martin Stoew dodał: Jestem zadowolony z gry mojego zespołu. Myślę, że wygrali dzisiaj zasłużenie. Powiedziałem im jeszcze przed meczem, że jeśli mecz nie zakończy się wynikiem 3:0 dla Skry to go wygramy. Widziałem, że zawodnicy z Bełchatowa nie wytrzymają. Lewski wciąż gra jeszcze trochę szytwno i przed nami wciąż wiele pracy, ale najważniejsze że przed własną publicznością wygrywamy. Bojan zagrał bardzo dobry mecz i pokazał jak ważnym jest ogniwem tej drużyny. Za tydzień gościmy w Maceracie. Zwyciężyliśmy już z nimi tutaj w Sofii więc liczymy na powtórkę we Włoszech.

Niestety nie zagraliśmy dobrze – skomentował mecz szkoleniowiec Skry Bełchatów, Daniel Castellani. – Wszyscy moi zawodnicy zagrali na niższym niż zwykle poziomie. Lewski zagrał bardzo dobry mecz i to normalne, że wygrali. Ewgeni Iwanow wciąż ma problem z barkiem, ale jego forma jest minimalnie lepsza niż ta Radka Wnuka i dlatego zagrał dzisiaj. W trzecim secie widziałem, że ma problemy dlatego go zmieniłem. Musimy teraz wygrać mecze z Roeselare i Olympiakosem. Mamy szanse przejść dalej.

źródło: inf. własna, sportal.bg